SPOR
Giriş Tarihi : 20-03-2021 23:48   Güncelleme : 20-03-2021 23:48

Alex de Souza Antrenörlük Kariyerinin Başlayacağını Duyurdu

Brezilya ekiplerinden Sao Paulo ve Fenerbahçe kulübüne adını altın harfler ile yazdıran Alex de Souza Sao Paulo U20 futbol takımının başına teknik direktör olarak getirilmeye hazırlanıyor.

Alex de Souza Antrenörlük Kariyerinin Başlayacağını Duyurdu

Alex de Souza Antrenörlük Kariyerinin Başlayacağını Duyurdu

Brezilya ekiplerinden Sao Paulo ve Fenerbahçe kulübüne adını altın harfler ile yazdıran Alex de Souza Sao Paulo U20 futbol takımının başına teknik direktör olarak getirilmeye hazırlanıyor. Sözlü olarak anlaşma sağlandı iddiası üzerine Alex de Souza Antrenörlük kariyerine başlamış olacak. Alex de Souza sağlanan anlaşmada resmiyet kazanılması bekleniyor. Brezilya’nın eski sambacısı sözleşmenin resmi olarak imzalandığında Nisan ayında Sao Paulo U20 ile takımın başında olacak.

Ekibi Şimdiden Belli Oldu

Şubat ayında Sao Paulo U20 takımın başında olan Orlando Ribeiro alınan başarısız sonuçlardan dolayı görevden alındı. Yerine Alex de Souza getirilmek üzere teklif sunuldu. Resmi imzanın atılması durumunda Alex de Souza resmen teknik direktörlük kariyerine başlamış olacak. Alex de Souza’nın yardımcısı bile belli oldu. Brezilya Futsal Milli Takımı ile Dünya Şampiyonu olan Paulo Cesar Oliveira yapacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Süper Lig Takımını Reddetti

Süper Lig’de Malatyaspor aldığı mağlubiyetler sonrasında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun görevine son verdi. Boş kalan teknik direktörlük koltuğuna Alex de Souza’nın getirilmesi için büyük çaba harcandı. Malatya yönetimi Alex de Souza, Okan Buruk ve Tayfun Korkut ile görüşmelere başladı. Alex de Souza’ya yapılan teklifin olumsuz olduğu açıklandı. Alex de Souza Brezilya milli takımı ve Fenerbahçe takımında gösterdiği başarıyı teknik direktörlük kariyerinde gösterebilecek mi?