EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-04-2021 21:10   Güncelleme : 19-04-2021 21:10

Araba Alacaklar Dikkat! İkinci El Araç Piyasasında Fiyat Artışı Bekleniyor

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, ikinci el araç piyasası fiyatları hakkında açıklama yaptı. İkinci el araç piyasasının 2021 yılının başından bu yana duraklama yaşadığını aktaran Hakan Yanık, beklediği gibi fiyat düşüşü olmayacağını açıkladı.

Araba Alacaklar Dikkat! İkinci El Araç Piyasasında Fiyat Artışı Bekleniyor

Covid-19 salgın sürecinin başlamasından bu yana birçok sektörde duraklama yaşandığını belirten Hakan Yanık, ikinci el piyasasının da süreçten kötü etkilendiğini açıkladı. Salgın nedeni ile ikinci el fiyatlarında yaşanan artışların sektörde duraklama yarattığını belirten Hakan Yanık, şuanda ikinci el araç almak için doğru zaman olduğunu açıkladı.

Hakan Yanık vatandaşların bu dönemlerde ikinci el araçlarda fiyat düşüşü olmasını beklediklerinin belirtti. İkinci el piyasasında düşüş yaşanmasının mümkün olmadığını belirten Yanık, bu konuyu sıfır araç piyasası ile bağlantılı olarak ele aldı. Sıfır araç piyasasında fiyatların arttığına dikkat çeken Yanık, sıfır araç fiyatlarında artış yaşanırken ikinci el piyasasında düşüş yaşanmasının mümkün olmadığını belirtti. Hakan Yanık bu sene sıfır araçlarda ciddi zamların yapıldığını ve buna bağlı olarak ikinci el piyasasında da fiyat artışı beklendiğini belirtti.

Araç Sürekli İhtiyaç Haline Geldi

Hakan Yanık, ikinci el piyasasında beklenen düşüşün gerçekleşmeyeceğini belirttiği açıklamasında araç alımlarının artık belli sezona sıkışmadığını da belirtti. Eski dönemlerde araç alımlarının bayram ya da tatil gibi sebeplere bağlı olarak belli dönemlerde yapıldığını açıklayan Hakan Yanık, artık araç alımları için belli bir sezonun olmadığını belirtti. Araç alımlarının sürekli ihtiyaç haline geldiğini açıklayan Yanık, bunun nedeni olarak da Covid-19 salgınını gösterdi.

Hakan Yanık Covid-19 salgını nedeni ile insanların toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediklerini, kişisel araç sahibi olmanın daha önemli hale geldiğini belirtti. Bu nedenle artık araç alımları için insanların belli dönemleri beklemediğini açıkladı. Yanık araç alımları için doğru zaman olduğunu, yakında zam gelmesinin beklendiğini belirtti.

Hakan Yanık: Araçlarda Düşüş Bekleyen Vatandaşlar Yatırımlarını Ertelemesin

Hakan Yanık, ikinci el araç piyasasında beklenen düşüşün yaşanmayacağını tam tersine zamların beklendiğini belirttikten sonra araç almak isteyen insanlara seslendi. Yanık yatırımların ertelenmemesi gerektiğini, ikinci el araç alımları için uygun zamanda olunduğunu açıkladı.