GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 11:02   Güncelleme : 16-04-2021 11:02

Azra Akın Salgın Döneminde Eğitim Masraflarına Yönelik Kampanya Başlattı

2002 Dünya Güzeli seçilen ve bir dönem isminden çokça bahsettiren Azra Akın, Umudum Olur Musun Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Özellikle salgın döneminde sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitim ve sağlık masraflarının karşılanması için başlatılan kampanya hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Azra Akın Salgın Döneminde Eğitim Masraflarına Yönelik Kampanya Başlattı

Çocuklar konusunda çok hassas olduğunu ifade eden Akın, konuyla ilgili olarak “Bu zamana kadar yaptığımız kampanya ile özel bir farkındalık yaratmayı başardık. Pek çok insandan da destek geliyor. Toplumun her kesiminden insanların kampanyaya destek vermesi bizlere büyük bir motivasyon sağlamış oldu. İyi ki bu adımı atmışız diyorum,” dedi.

Toplumsal Farkındalığı Arttırmak İstiyor

2002 Dünya Güzeli seçilerek bir anda ünlü olan Azra Akın, daha sonra farklı dizi ve reklam projelerinde rol almıştı. Akın şimdi ise Umudum Olur Musun Derneği yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Bu kapsamdan sosyal sorumluluk projeleri üstlenen Akın, son başlatılan kampanya ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sosyal sorumluluk projelerinin her zaman hayatında çok önemli olduğunu belirten Akın, gerçekleşen projelerden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Akın bu sefer ise salgın yüzünden hayatı kaybetmiş olan sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik kampanya başlattı. 39 yaşında olan Akın, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Söz konusu çocuklar olunca benim için her şey duruyor. Salgın döneminde elimizden geldiği kadar çocuklara yardımda bulunduk. Özellikle sağlık çalışanları yoğun mesai harcarken onların çocuklarının ne olacağına yönelik düşünce ile böyle bir kampanya ortaya çıktı,” dedi.

Sağlık Çalışanlarının Çocuklarına Özel Destek

Akın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Salgın dönemimde özellikle sağlık çalışanlarının çocuklarının anne ve babalarından ya da her ikisinden de ayrı kalmalarının kendileri için büyük zorluk yaşattığını düşündük. Daha da kötüsü virüs yüzünden hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için söz konusu oldu. Biz de salgın yüzünden hayatını kaybetmiş olan sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik kampanya başlattık. Bu kapsamda tamamen bağışlar ile bu çocukların eğitim ve sağlık masraflarını karşılayacağız. Böylece kayıplarını bir nebze olsun ortadan kaldırabileceğiz. Bu yüzden kampanyaya herkesin katılmasını da talep ediyoruz,” şeklinde konuştu.