GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 15:32   Güncelleme : 15-03-2021 15:32

Bakan Murat Kurum Açıkladı; Kredi Limiti Arttırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, televizyonda yaptığı açıklamalar ile gündeme dair açıklamalar yaptı. Kendi evlerini yapmak isteyen vatandaşlara Emlak Katılım Bankası aracılığı ile destek verdiklerini belirten Bakan Murat Kurum kredi limitlerini 125 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkardıklarını açıkladı.

Bakan Murat Kurum Açıkladı; Kredi Limiti Arttırıldı

Bakan Murat Kurum Açıkladı; Kredi Limiti Arttırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, televizyonda yaptığı açıklamalar ile gündeme dair açıklamalar yaptı. Kendi evlerini yapmak isteyen vatandaşlara Emlak Katılım Bankası aracılığı ile destek verdiklerini belirten Bakan Murat Kurum kredi limitlerini 125 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkardıklarını açıkladı. Kredinin faizinde 400 baz puanlık indirim yapacaklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum birçok insana yardımcı olacak yolu açtı. Cumhurbaşkanı’nın 2012 yılında bahsettiği bu durumu uygulamaya koyduklarını belirtti.

Türkiye Genelinde Konutların Dönüştürülmesi Gerekmekte

Türkiye’de 6,7 milyon konutun dönüştürülmesi gerekmekte. Bu konutların yenilenmesi gerektiğini söyleyen bakan 5 yıllık bir plan oluşturduklarını açıkladı. Bu plan dahilinde yılda 300 bin konutun dönüştürülmesi ile hedefe ulaşılacağını söyeldi. Kendi evlerini kendileri yapmak isteyen vatandaşlara ise Emlak Katılım Bankası aracılığı ile destek olduklarını belirten bakan kredi limitlerinin arttıldığını belirtti. Programda başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve sağlık çalışanlarına teşekkür edern bakan, 14 Mart Tıp Bayramını da kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ülkeye Büyük Yarar Sağladı

Bakan Murat Kurum; Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yurdun genelinde birçok hizmetle vatandaşın yanında olduğunu ve bu sistem ile sorunların daha hızlı çözüme kavuştuğunu ve sahada problemlerin incelendiğini belirtti. Yenileme sistemi ile 300 ziyaret yapıldığını ve yeni 500 proje başlatıldığını belirten Kurum, 2023, 2053 ve 2017 hedefleri koyulduğunu belirtti. Şehilerin alt yapı ve üst yapıda yer alan problemleri çözmek için çalıştıklarını ve kentsel dönüşüme hız verildiğinden bahsetti. Kurum kararların hepsinin istişare edilerek alındığını ve önümüzdeki senelerde tamamlanacak projeler ile şehirlerin rahat bir ortama kavuşacağını belirtti.

Salgına Rağmen Çalışan Devlet

Korona virüs salgını ile ekonomik kriz yaşandı. Bu dönemde en başarılı yönetim yapan ülkelerden biri olmamız bizleri lider bir ülke haline getirmişti. Murat Kurum yatırımlara devam edildiğini, yollar, hastaneler ve millet bahçelerinin inşaasının büyük hızla devam ettiğini açıkladı. Potansiyeli yüksek olan bir ülke ve aşılamada beşinci sırada olduğumuzu söyleyen baka, çiftçi ve esnafları asla mağdur etmeyeceklerini belirterek her durumda yanlarında bulunacaklarını ve destek olacaklarını belirtmişti.