GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 21:22   Güncelleme : 27-03-2021 21:22

BDDK, Açıktan Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları İlanda Belirtildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) açıktan personel alımı yapacağını duyurdu. Önlisans ve lisans alanlarından alım yapacak olan BDDK, memur ve mühendis kadrolarına alım yapacağını belirtti. Başvurular 29 mart tarihinde başlayacak.

BDDK, Açıktan Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları İlanda Belirtildi

Önlisans ve lisans kadrosundan KPSS puan şartı geçerli olacak şekilde memur ve mühendis alımı yapacak olan BDDK alım ilanı Resmi Gazetede yayınlandı. Başvuruların 29 mart- 9 nisan aralığında yapılacağını belirten ilanda giriş sınavının sözlü olarak yapılacağı açıklandı. 6’sı önlisans kadrosundan olmak üzere toplam 8 memur, 4 mühendis alımı yapacak olan BDDK, alım yapılacak personeller için görev yerini İstanbul olarak açıkladı.

KPSS’de Önlisans Kadrosu İçin 70, Lisans Kadrosu İçin 80 Taban Puanı Aranacak

Yayınladığı ilan başvurusunda KPSS şartı aranacağını belirten BDDK, başvuru yapacak olan önlisans mezunu adayların KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, lisans mezunu adayların ise KPSS P3 puan türünden en az 80 puan almış olmaları gerektiğini belirtti. KPSS puan şartının yanında sınava başvuracak adayların dikkat etmesi gereken diğer hükümlerde ilanda belirtildi.

Başvuru Yapacak Adayların Dikkatine...

Başvurularının değerlendirilmesi için adaylarda TC vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK’nın 53’üncü maddesinde yer alan suçlar dolayısıyla mahkûm olmamak şartı geçerli olacak. Görevin devamına engel olacak sağlık sorunun bulunmaması da başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor. Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ile ilişkisinin kalmamış olması veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ayırt edici bir şart olarak değerlendirmeye alınacak.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 29 mart- 9 nisan tarihleri arasından www.bddk.org.tr resmi internet adresi üzerinden çevrimiçi başvuru formunu eksiksiz ve tam doldurarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Adaylar Sözlü Sınava Tabii Tutulacak

Başvuruların tamamlanması ardından adaylar sözlü sınava tabii tutulacak. Adayların atanabilmesi için mesleki bilgi ve yetenek, ifade etme gücü ve muhakeme yeteneği, genel yetenek ve genel kültür, davranışların mesleğe uygunluğu ile teknolojik gelişmelere açıklık gibi ölçütlerden 100 üzerinden en az 70 puan alması gerekecek.