MAGAZİN
Giriş Tarihi : 08-04-2021 14:06   Güncelleme : 08-04-2021 14:06

Beklentiler Yüksekti! Reytinglerin Düşük Olması Kırmızı Kamyon’u Yayından Kaldırdı

Show TV ekranlarında geçen günlerde ilk bölümü yayınlanan ve alanında iddialı bir yapım olarak lanse edilen Kırmızı Kamyon isimli dizi beklenen reyting sonuçlarını yaratmayınca, kanal yönetimi tarafından radikal bir karar alınarak, dizinin yayından alındığı açıklandı. Geçen Çarşamba akşamı başlamış olan ve ilk bölümü ile izleyiciler ile buluşan Kırmızı Kamyon dizine yönelik bu köklü karar diziyi sevenler tarafından şaşkınlık ile karşılandı.

Beklentiler Yüksekti! Reytinglerin Düşük Olması Kırmızı Kamyon’u Yayından Kaldırdı

Ancak alınan bilgilere göre kanal yönetimi tarafından diziye son verilmediği ve ilk bölümdeki başarısızlık yüzünden oyuncularda ve senaryoda revize yapılacağını, yeniden yenilenen dizinin Haziran ayından itibaren ekranlara geleceği belirtildi. Kanal yönetiminin aldığı bu karar kimi sosyal medya kullanıcıları tarafından da dizinin yayınlandığı günü başka kanallarda olan diziler yüzünden reyting alamadığına yoruldu.

Reytingler Düşük Olunca Yayından Kaldırıldı

Başrollerinde Görkem Sevindik, Nilay Deniz, Ushan Çakır gibi isimlerin rol aldığı ve geçen hafta ilk bölüm ile ekranlara gelen Kırmızı Kamyon dizisi için reyting sonuçları beklentilerin altında kaldı. Dizi için uzun zamandır reklam ve tanıtım yapan kanal yönetimi bu diziden beklentilerini oldukça yukarıda tutuyordu. Ancak dizi, reyting sıralamasında ilk 10’a giremeyerek herkeste hayal kırıldığı ve şaşkınlık yaratmış oldu. Özellikle belirli bir kemik izleyici kitlesi bulunan Sadakatsiz ve Kuruluş Osman gibi dizilerle aynı gün yayınlandığı için kendisine yönelik izleyici elde etmekte zorlanan dizi için kanal yönetimi başka yayın günü de bulamadı.

Dün yayınlanmayan yeni bölüm sonucunda ise akıllara soru işareti geldi. Bu sorulara ise kulislerden alınan bilgilerden cevap geldi. Yapımcılığını 10. Ev’in yaptığı dizi kanalın yayın akışından çıkarılmış oldu. Ancak kanal projeyi iptal etmeyip senaryo ve oyunculuklarda revize talep etti. Buna göre dizi tekrar yenilenmiş haliyle tekrar ekranlarda olacak.

Haziran’da Ekranlara Dönüş Yapacak

Dizinin tekrar yenilenerek Haziran ayında yine Show TV ekranlarında başlayacağı bilgisi alınırken, köklü değişimler olabileceğine ve özellikle bazı oyuncular ile yolların ayrılacağı da iddia edildi. İtfaiyecilerin zor koşullarda çalışmalarına ve yaşadıkları olaylara odaklanan dizi, yerli yapımlar arasında itfaiyecileri doğrudan konu aldığı için bir ilk yapım olarak öne çıkıyordu.