EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-04-2021 22:20   Güncelleme : 13-04-2021 22:20

Binance Borsası Coinbase Hisselerini Tokenize Edebilir

Kripto para piyasasının en geniş hacimli piyasası Binance, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına yeni bir ürün sunduğunu açıklamıştı. Dev borsa halka arz olmuş şirketlerin hisse senetlerini tokenize ederek kullanıcılarına yeni yatırım fırsatı sunmaya başladı. Binance borsası tarafından hisseleri ile tokenize edilen şirket ise Telsa oldu. Bu yeni hizmetin devamında hangi şirketlerin hisselerinin tokenize edileceği konusu ise Binance kullanıcıları arasında tartışma yarattı. Binance kullanıcılarının büyük kısmı ise 14 nisan günü halka arz olacak Coinbase hisselerinin tokenize edilmesini istiyor.

Binance Borsası Coinbase Hisselerini Tokenize Edebilir

Dev kripto para borsası Binance tarafından ortaya koyulan bu yeni hizmet ile şirketlerin hisse tokenleri, kripto para borsasında şirketleri temsil edecek. Binance borsası bu hisse tokenleri ile alım satım yapan kullanıcılardan ise komisyon ücreti almayacak Binance CEO’su Changpeng Zhao konu ile ilgili açıklamasında Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto paralarını kendi şirketine dahil ettiğini, Binance borsasının da Tesla şirketini kripto para borsasına dahil etmek istediğini belirtti. Binance borsasının hisselerini ilk tokenize ettiği şirket olan Tesla, son dönemlerde kripto para piyasası ile yakından ilgili.

Binance Tesla Hisse Tokenleri İle Yatırımcılara Birçok Fayda Sağlıyor

Binance borsası tarafından yeni sunulan bu ürün, gerçek şirket hisseleri ile desteklenecek. Bundan kaynaklı borsada hisse tokeni işlemleri kripto para işlemleri gibi 7/24 değil gerçek zamanlı olarak gerçekleşecek. Bu yeni hizmet kullanıcılara ise birçok avantaj sağlayacak.

Binance borsasında listelenen Tesla hisse tokenleri ile alım satım yapmak isteyen yatırımcılar bir birime denk gelen tokenin hepsini almak zorunda olmayacak. Hisse senedi işlemlerinden farklı olarak hisse tokenleri parçalanarak işlem görebilecek. Bununla beraber hisse tokeni yatırımcıları şirketlerin faydalandığı avantajlardan faydalanabilecek.

Borsa Kullanıcıları Coinbase Hisselerinin Tokenize Edilmesi İstiyor

Borsanın yeni hizmetinin dikkat çekmesi üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao sosyal medya hesabı üzerinden takipçilerine sıralanmasını istedikleri yeni hisse tokenini sordu. Binance kullanıcılarının büyük kısmı ise Coinbase hisse senetlerinin tokenize edilmesini istiyor. Coinbase borsası yarın halka arz olacak. Bu gelişme de kripto para dünyası için oldukça kritik bir noktada duruyor.