MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:08   Güncelleme : 30-03-2021 15:08

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman Başlayacak, Konusu Nedir?

Merakla beklenen TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs 1 Nisan akşamı izleyicisiyle buluşacak. Bir Zamanlar Kıbrıs konusu nedir? İşte detaylar...

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman Başlayacak, Konusu Nedir?

Ekranların merakla beklenen en önemli yapımlarından birisi olarak öne çıkan Bir Zamanlar Kıbrıs 1 Nisan Perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Geçmişten başlayarak Kıbrıs hakkında verilen mücadeleyi anlatacak olan dizi pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs Konusu

Bir Zamanlar Kıbrıs, Kıbrıs’ta geçen ve Kıbrıs Türklerinin yaşamlarını ekranlara taşıyacak bir dizi olarak öne çıkıyor. 1963 yılından başlayacak olan dizide özellikle Kıbrıs Türklerinin adada maruz kaldıkları sorunlara değinilecek. Dizi, tarihe Kanlı Noel olarak geçen katliama odaklanacak ve daha sonra adaya 1974’te yapılan müdahaleye kadar devam etmiş olacak.

Geniş çaplı bir yapım olarak öne çıkan dizinin oyuncu kadrosu arasında Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan isimler başrolü paylaşıyorlar. Çekimleri Kıbrıs’ta yapılan dizi için geniş çapta hazırlıklar başladı ve dönemin atmosferinin en iyi şekilde aktarılması için gerekli hazırlıklar tamamlandı.

Dizinin ana konusu ise tüm bu olaylar yaşanırken Kıbrıs’ta yaşayan bir aileye odaklanacak. 1963 tarihinde başlayacak dizide Türkler ve Rumlar’ın sorunsuz bir şekilde yaşadıkları ekrana getirilecek. Bu ortamda adada neşe içinde yaşayan Dereli ailesi ise Kanlı Noel olarak bilinen saldırılar sonucunda saldırıya uğrarlar. Saldırılar sonucunda birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürgüne gönderilirler. Bu esnada Kemal Dereli ise göç yolunda pek çok Türk ailenin lideri konumuna gelir.

Kıbrıs’ta yaşananlar üzerine Türkiye’den adaya gizli görev ile gönderilen Ankaralı lakaplı kişi ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirecektir. Adada çok kısa sürede adeta gizli bir kahramana dönüşen Ankaralı’nın özel yaşamı da yine kendisini gösterecek ve savaş ile aşk yan yana gelecektir. Bu esnada ise adada özellikle gerilmeye başlaya Rum ve Türklerin ilişkileri yakın sayılacak bir zamanda çok daha tehlikeli sonuçlara yol açacaktır.

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman Başlıyor?

Merakla beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs’ın ilk bölümü 1 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de izleyici ile buluşacak. Dizinin ikinci ve daha sonraki bölümleri ise 21.00’de başlayacak ve daha önceki bölümün özeti saat 20.00’den 21.00’e kadar gösterilmiş olacak.