EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-03-2021 17:52   Güncelleme : 27-03-2021 13:57

Bitcoin Fiyatı İçin 2021 Nisan Tahminleri Açıklandı! BTC Yüksek Seviyeler Mi Geliyor?

Glassnode kurucu ortakları Yann Allemann, Jan Happel, Bitcoin fiyatının ralliye işaret ettiğini belirttiler. Bunun sebebinin, Cuma günü vadesi sona eren opsiyon sözleşmelerine ilişkin 6 milyar dolarlık sürenin dolması olduğunu paylaştılar.

Bitcoin Fiyatı İçin 2021 Nisan Tahminleri Açıklandı! BTC Yüksek Seviyeler Mi Geliyor?

Glassnode kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel, Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin süresinin dolduğunu ve 6 milyar dolar değerine denk gelen sürenin tamamlandığını belirttiler. Bu kapsamda ise BTC’nin bir ralli içinde olacağını açıklıyorlar.

BTC Fiyat Beklentisi Açıklaması

Yann Allemann ve Jan Happel ortak açıklamalarında,“ 2021 Nisan ayı için Bitcoin fiyatı adına beklentilerimiz çok yüksek. Birçok yatırımcı ise yeni grafiğin 80 bin dolar seviyesinde olacağını biliyor.“ dediler. Yatırımcıların minimum 80 bin dolar değeri üzerinden oyuna dahil olmalarının fiyat beklentisinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdiğini açıkladılar.

BTC Deribit Grafik Yorumları

Deribit’in platformunun yatırımcıları için sunduğu grafikte ise BTC hakkında önemli detaylar bulunuyor. Traderlar ve yatırımcılar bu grafiğe bakıldığında BTC’nin Nisan ayı ile birlikte 80 bin dolar seviyesini yakalayacağını öngörüyorlar. Benzer bir şekilde 30 Nisan tarihi için BTC fiyatı 120 bin dolar yüksek hacimli durumlara da konu oluyor. Beklentiler oldukça yüksek bir alanda konumlanmış durumda.

Elon Musk’tan BTC’ye Destek!

Glassnode yakın tarihte yayınladığı bir rapor kapsamında BTC’nin büyük bir sıçrama yapmak için hazırlandığını paylaşmıştı. Bitcoin’in yüksek bir desteğe sahip olduğunu belirtmişti.

Daha öncesinde ise Elon Musk, şirketi ile BTC ödemeleri kabul etmeye başladığını açıklayarak BTC artışına bir destek sağlamıştı. Elon Musk yaptığı açıklamada “Tesla sadece açık kaynaklı bir yazılımı kullanıyor. Bitcoin nod’larını ise doğrudan çalıştırıyor. Tesla için ödenen BTC, itibari para birimine dönüştürülmeden BTC olarak saklanacaktır.“ dedi. Bu imajla BTC’ye desteği veren Elon Musk, fiyat beklentilerin yükselmesine neden oluyor.

BTC Tahmini Rakamları Artıyor!

Oyuna dahil olan tüm güçlü yatırımcılar ise BTC için 80 bin dolar ile 120 bin dolar fiyat tahmini arasında değişen bir bahsi Nisan ayı başı için oynadılar. Eğer bu tahminler tutarsa birçok yatırımcı yüksek kar elde edecek. Analistler ise 80 bin doları olası bir fiyat şeklinde tanımlıyorlar.