EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-04-2021 15:51   Güncelleme : 10-04-2021 15:51

BTC İçin Ralli Mi Geliyor? Bitcoin Madencileri Satışları Azalttı!

Glassnode tarafından, madenci adreslerinde tutulan arzın 30 dünlük değişimi ölçüldü. Madencilerin kasalarına yeni coin’ler ekledikleri ortaya çıktı. Bu kapsamda madencilerin BTC biriktirdiği görülüyor.

BTC İçin Ralli Mi Geliyor? Bitcoin Madencileri Satışları Azalttı!

Glassnode son 30 gün içinde madencilerin kasalarında nasıl bir değişim olduğunu görmek için ölçüm yaptı. Bu ölçüm sonunda madencilerin coin topladığı ve kasalarda Bitcoin birikiminin yükseldiği görüldü. “Madenci pozisyon değişimi ölçüm verileri“ ele alındığında kısa süre önce pozitif veri sonuçları alındı. Yapılan ölçümde madencilerin son 2 haftada kasalarında 4.435 BTC’lik artış olduğu tespit edildi. Kasalarda bulunan BTC değeri ise 1.8 milyona ulaştı.

BTC Ralli Beklentisi!

Analistler ve Glassnode, ölçülen verilerin son derece ilginç bir konuyu açığa çıkardığını belirtiyorlar. Kasalarda yüksek oranda BTC bulunması ardından, madencilerin yüksek nakit gücüne sahip olduklarını açıklandı. BTC’yi artık elde tutmayı tercih eden madencilerin, ralli başlatmayı amaçladıkları söyleniyor.

Flex Yang Açıklama Yaptı!

Konu ile ilgili CoinDesk’e açıklama yapan Babel Finance CEO’su Flex Yang, madencilerin 40 bin dolardan realize ettikleri karla, gelecek operasyonları yönetmek için yeterli bakiyeye sahip olduklarını dile getirdi. BTC için bir fiyat rallisi beklentisi içinde olduklarını bu yüzden BTC’leri ellerinde tuttuklarını açıkladı.

Madeniler Zarar Ardından Birikim Yapıyor!

Madencilerin BTC biriktirme şekilleri 31 Mart tarihi ardından gözlemlenmeye başladı. Genel olarak ödül şeklinde madenciler tarafından kazanılan BTC’lerin bozdurulduğu görüldü. Üretim masraflarını kazançlardan karşılayan madenciler, Mart ayında yüksek bir kar sağlayamamışlardı. Şimdi ise kasalarda daha fazla BTC birikimi olduğu görülüyor.

Glassnode CEO’su Rafael Schultze Kraft, madenci hareketlerinin toplam ağın büyük bir bölümünü kapsadığını ifade etti. Bu yüzden madencilerin birikime gitmelerinin aslında hem piyasayı negatif etkilediğini hem de pozitif taraflarının da olduğunu ifade etti. BTC birikimlerinin beklenen bir rallinin sinyali olduğunu açıklayan Rafael, bu yanıyla birikimlerin pozitif etki yarattığını söylüyor.

Önemli Hesaplar BTC Bakiyesi Yükseltti!

Veriler ele alındığında Nisan ayında balinaların ve büyük yatırımcıların BTC satmayı bıraktıkları görülüyor. En az 1000 BTC tutan ünlü hesap sahiplerinin Nisan ayında hesaplarında 2.000 BTC tuttukları görülüyor. Bu kapsamda herkes BTC için beklenen ralliye hazırlık evresinde birikim yapıyor.