MAGAZİN
Giriş Tarihi : 23-04-2021 14:09   Güncelleme : 23-04-2021 14:09

Camdaki Kız Dizisindeki Sahne İzleyicileri Kızdırdı, Diziye Tepki Yağdı!

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli kitabından uyarlanan ve ekranların sevilen dizisi Camdaki Kız, dün akşam yeni bölümü ile Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluştu. Ancak dizide geçen bir sahne yüzünden izleyiciler sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdiler. Kısa sürede gündem olan dizinin sahnesi çok konuşuldu.

Camdaki Kız Dizisindeki Sahne İzleyicileri Kızdırdı, Diziye Tepki Yağdı!

Başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu'nun yer aldığı Camdaki Kız dizisinin son bölümünde yaşananlar tepki çekti. Dün akşam Kanal D ekranında 3’üncü bölümü ile ekrana gelen dizide Hymen muayenesi olarak bilinen, bekaret kontrolünün yapılması gündeme oturdu. Kısa sürede sosyal medya üzerinden diziye yönelik tepkiler geldi.

Bekaret Kontrolü İzleyicilerden Tepki Çekti

Dizinin dün akşam yayınlanan en son bölümdeki bir sahne izleyicilerden büyük tepki aldı. Burcu Biricik tarafından canlandırılan Nalan karakteri, annesi Feride yüzünden zorla jinekoloğa götürüldü. Bu sahnede annesinin isteği üzerine bekaret testi uygulanan Nalan’ın çocukluğunda da aynı durumu yaşadığı ortaya çıktı.

Ancak sahne üzerine izleyiciler tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden gösterdiler. Dizinin uyarlamasının yapıldığı kitapta böyle bir sahnenin olmamasına karşılık dizide böyle bir sahnenin geçmesi izleyiciler tarafından sert bir şekilde eleştirildi. İzleyiciler ulusal çapta yayın yapan bir kanalda yayınlanan dizide bekaret kontrolünün normal bir şey olarak gösterilmesinin özellikle kadınlara yönelik yargı ve baskıları arttıracağını söylediler.

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Yayınlanan sahne kısa sürede sosyal medyada gündeme gelerek gündem oluşturdu. Kullanıcılar şu ifadeler ile tepkilerini gösterdi: “Kadınların bu kadar aşağılanıyor olması çok zoruma gidiyor. Bu sahneyi yazan, çeken, oynayan herkes suçlu, herkes! Yazıklar olsun.” “Bu türden bir sahnenin TV’de yer alması bile rezillik iken tüm detaylarıyla çekmişler. Pes gerçekten!” “Bu sahneyi her detayıyla vermek yerine keşke doktorların asıl sorun sende diyerek Feride’ye serzeniş yapmalarını çekseydiniz. Bilinç öyle oluşur, cehalete yol göstererek değil.” “Kitapta bile olmayan şu sahne neden yazılma gereği duyulmuştur? Korse yoktu eklediler ama bu kadarı da gerçekten çok fazla!” “Bu kadar iyi bir senaryo ancak bu kadar kötü hale getirilebilirdi. Bu sahneyi çekenleri gerçekten kınıyor ve özür dilemelerini bekliyorum.”