EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-04-2021 16:05   Güncelleme : 08-04-2021 16:05

Caruso, BTC Kira Ödemlerini Başlatıyor! Gemini Borsasıyla Ortaklığa Gidildi!

Los Angeles merkezli emlak şirketi Caruso, Bitcoin’i konut ve ticari mülklerin ödemelerinde kabul etmek amacıyla kripto para borsası Gemini ile ortaklık yoluna gitti.

Caruso, BTC Kira Ödemlerini Başlatıyor! Gemini Borsasıyla Ortaklığa Gidildi!

Caruso adlı Los Angeles merkezli emlak şirketi, konutların ödemelerini Bitcoin olarak kabul etmek için kripto para borsalarından Gemini ile ortaklık kurdu. Bununda ötesine geçerek, hazine rezervlerinin yüzde birini enflasyona karşı koruma altına almak amacıyla Bitcoin’e yatırdı.

Bitcoin Kira Ödemelerini Ünlü İsimler Yapacak!

Caruso’nun kiracılarının listesine bakıldığında dünyanın önemli iş insanları görülüyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ında yer aldığı kiracılar listesindeki birçok ismin Bitcoin ile kira ödemesi yapacakları belirtildi. Aynı zamanda E-araba üreticisi olan Elon Musk ürünlerinin birçoğunu, Glendale’de yer alan ve Caruso’dan kiralanan alışveriş merkezi içinde satıyor. Brand’de Americana isimli bu merkez içinde BTC ile ödemelerin kabul edileceği açıklandı.

Caruso Elon Musk’tan Söz Ediyor!

Caruso kurucusu Elon Musk ile yüz yüze bir görüşme yapmamış olsa dahi Bitcoin ile ödeme yapacak ilk kişinin kendisi olacağından emin olduğunu ifade etti. Gündeme yansıyan bu son gelişme ardından analistler ve kripto para uzmanları Bitcoin’in dünya üzerinde devasa bir piyasayı ele geçirdiğini belirttiler.

Bitcoin Dünya Piyasasını Ele Geçiriyor!

Kripto para uzmanları ve ekonomistler, BTC’nin her bir sektörün içine dahil olduğunu ve dolar piyasasının içinde aslında aktif rol oynadığını belirtiyorlar. Geleneksel piyasalara ödeme sistemleri üzerinden dahil olan BTC’nin yüksek bir dolar karşılığını elinde tuttuğunu belirttiler. 2025 senesine kadar dolar piyasasını büyük ölçüde ele geçirmiş olacak BTC’nin çökmesi halinde kaos ortamının oluşacağı belirtiyor. Buna bağlı olarak 21 milyonluk arzın yıkılmasının zor olduğu aktarılıyor.

Caruso’dan Bitcoin Açıklaması

Caruso ise Bitcoin’in gelecekte çok önemli bir varlık olacağını, bu yüzden sistemlerine artık onu dahil ettiklerini açıkladı. Yapılan açıklama kapsamında “ Bitcoin ve kripto para birimlerinin kolektif geleceğimizde önemli bir rol oynatacaklarına inanıyoruz. Şimdi Gemini ile çalışmak ve ona misafir olmak, gelecekte bize deneyim katan benzersiz bir ortaklık olacak. Öncü teknolojileri Bitcoin üzerinden getirebiliriz.“ dendi.