GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2021 21:05   Güncelleme : 16-03-2021 21:05

Çiğ Süt Destek Ödemesi Ne Zaman Başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan süt desteği ile ilgili açıklama geldi açıklamaya göre süt desteği ödemeleri bugün başlayacak.

Çiğ Süt Destek Ödemesi Ne Zaman Başlayacak?

Çiğ Süt Destek Ödemesi Ne Zaman Başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanlığın’dan süt desteği ile ilgili açıklama geldi açıklamaya göre süt desteği ödemeleri bugün başlayacak. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamasında, ''Süt desteği kapsamında, 424 milyon 194 bin liralık çiğ süt destek ödemesine bugün başlıyoruz'' ifadelerinde bulundu.

Çiğ Süt Desteği Ne Zaman Ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiğ süt destek ödemeleri ile ilgili detaylı açıklamasında, ''Çiğ süt destekleme ödemeleri kapsamında 424 milyon 194 bin lira destekleme ödemesini bugün saat 18.00'den sonra çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız.'' Dedi.

Çiğ Süt Desteği Nasıl Alınır?

Süt parası desteğinden yararlanmak için öncelikle üretici örgüte dilekçe ile üye olunması gereklidir. Sonrasında çiğ süt satışının yapıldığına ilişkin satış belgesinin üye olunan örgüte sunulması gereklidir. Satış belgesinin aslının sunulması şartı istenmektedir, fotokopi veya diğer kopyalama yöntemleri ile kopyalanan belge kabul edilmeyecektir. Süt parası desteğinden yararlanmak için gereken en önemli şeylerden biride Bakanlık Süt Kayıt Sistemine kayıt olmak olacaktır. Üretimin yapıldığı il veya ilçelerde kayıt işlemi yapılmaktadır.