GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 23:01   Güncelleme : 14-03-2021 23:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı; "Yeniden Kapanma Olacak Mı?

Son günlerde artan vaka sayıları vatandaşlarda tedirginlik yaratırken ‘’Yeniden kapanma olacak mı?’’ sorusunun da cevabı kafalarda merak uyandırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Baştepe’de toplanacak kabine toplantısından önce aldıkları kararın arkasında duracaklarını açıkladı. Bilim kurulu toplantısında virüse karşı önlemler masaya yatırılarak, Türkiye’de aşı çalışmalarının değerlendirilmesine yönelik sürecin hızlanmasını sağlayacak. Güncel vaka sayılarının yarın yapılacak kabine toplantısı öncesi iş yerlerinin tekrardan kapanıp kapanmayacağı tartışılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı;

 

Yeniden Kapanma Olacak Mı?

Son günlerde artan vaka sayıları vatandaşlarda tedirginlik yaratırken ‘’Yeniden kapanma olacak mı?’’ sorusunun da cevabı kafalarda merak uyandırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Baştepe’de toplanacak kabine toplantısından önce aldıkları kararın arkasında duracaklarını açıkladı. Bilim kurulu toplantısında virüse karşı önlemler masaya yatırılarak, Türkiye’de aşı çalışmalarının değerlendirilmesine yönelik sürecin hızlanmasını sağlayacak. Güncel vaka sayılarının yarın yapılacak kabine toplantısı öncesi iş yerlerinin tekrardan kapanıp kapanmayacağı tartışılıyor.

Yeniden Kapanma Kararı Alınacak Mı?

Türkiye’de son dönemde hızla artan vaka sayıları yetkilileri oldukça tedirgin ederken vatandaşlarda da ‘’Yeniden kapanma olacak mı’’ sorusu da merak edildi. Yarın Beştepe’de toplanacak kabine toplantısı Koronavirüs hakkında önemli kararların alınmasında önemli rol oynayacak. Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı önemli açıklamalarda, aldıkları kararın arkasında olacaklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, risk durum haritasının alarm verecek şekilde değişim olmadığı durumunda herhangi bir kapanmanın olmayacağını vurguladı. Yarın ki Beştepe toplantısında gelecek için önemli kararların da alınacağı yönünde haberler ortaya çıktı.  

Yeniden Kapanma Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı sonrası bir muhabirin Yeniden kapanma olacak mı? Vaka sayıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorusu üzerine pandemi hakkında alınacak tüm kararların bilim kurulu ve sağlık bakanlığımız koordinesinde olacağını belirtti. Erdoğan mutasyonlu bir şekilde hızla devam eden korona virüsünün inişli çıkışlı olduğunu açıkladı. Bu doğrultuda alınacak kararlar hakkında zorlandıklarının altını çizdi. 

Tüm Dünya’da görülen virüsün Türkiye’de de olması bizi bazen sıkıntılı duruma düşürdüğünü belirtti. Fakat önlem amaçlı ‘’Restoranlar, kafeler’’ gibi faaliyet gösteren tüm iş yerlerinin akıbetini yarın toplanacak kurul ile belirleneceğini ve şartların mümkün olduğunca zorlayacaklarını açıkladı.

Vaka Sayıları Belirleyici Olacak

Yarın yapılacak olan kabine toplantısında vaka sayılarının belirleyici olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınacak kararlara yönelik renk haritasının dikkate alınacağını açıkladı. Başta büyükşehirler olmak üzere birçok şehirlerin risk grubuna göre değerlendirileceğini belirtti. Eğer risk grubu taşıyan renkler bulunmadığı durumunda kapanmanın olmayacağı söz konusudur.  

Bilindiği üzere 1 Martta normalleşmenin olacağını geçmiş dönemde kararlar doğrultusunda belirlendi. Normalleşme sürecinin olması, durumun vaka sayılarının artmasına neden oldu. Bu nedenden dolayı yarın toplanacak kabile toplantısında