MAGAZİN
Giriş Tarihi : 26-02-2021 20:57   Güncelleme : 26-02-2021 20:57

Davut Güloğlu Kimdir? Davut Güloğlu Kaç Yaşındadır?

Konuk olarak katıldığı programlar ve açıklamalarıyla gündemlerden düşmeyen Davut Güloğlu Kimdir? Karadeniz müziklerini hareketli hale getiren Davut Güloğlu Kaç Yaşındadır?

Davut Güloğlu Kimdir? Davut Güloğlu Kaç Yaşındadır?

Davut Güloğlu, yarın akşam İbo Show ekranlarında misafir olarak ağırlanacak. Konuk olarak katıldığı programlar ve açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam eden Davut Güloğlu Kimdir? Davut Güloğlu Kaç Yaşındadır? 

Davut Güloğlu Kimdir?

1972 yılında Rize de dünyaya gelen Davut Güloğlu, 11 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 13 yaşında annesini ve 14 yaşında babasını kaybetti. İstanbul’a gelen ve gençlik yıllarında hayatını toptancılık ile kazanan Güloğlu’nun hayatı Arif Sağ’ın kursuna katılınca değişti. İlk albümü olan Sarılsamda Olmayı Darılsamda Olmayı ile müzik sektörüne giriş yapan Davut Güloğlu, kısa sürede adını duyurdu.

2001 Yılının Ocak ayında Nurcan’ım adlı albümü piyasaya çıkaran Davut Güloğlu, yerel şöhretini kısa sürede ulusal boyutlara çıkarmıştır. Etnik-Pop akımını başlatan ilk Türk şarkıcı unvanını aldı. 2003 yılının Mayıs ayında Katula Katula adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, ulusal boyutlar da ki şöhretini Avrupa’ya taşıdı. Türklerin yoğun olduğu bölgede yabancılarım dikkatini çeken Güloğlu, kısa sürede etnik-pop tarzını uluslar arası platformda kendini tanıttı. 2004 yılının Ağustos ayında Dur Orda Dur single albümüyle çıkış yapan Güloğlu, bir yıl sonra Çat Çat albümünü çıkardı.

2006 yılında Sev Kardeşim adlı dizide Hande Ataizi ile başrolünü paylaşan Davut Güloğlu kariyerini oyunculuk alanında genişletti. 2007 yılının Mayıs ayında Kapak Olsun albümüyle gündeme gelen Davut Güloğlu, 2009 yılında Kopalım Bari albümüyle de ön plana çıkmıştır. 2011 yılında Kanaltürk televizyonunda Ece Erken ile Hayata Gülerken programını sabah kuşağında gerçekleştirdi.