MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-04-2021 14:00   Güncelleme : 03-04-2021 14:00

Demet Akalın Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu!

Geçtiğimiz günlerde kızının bir TikTok hesabına farkında olmadan 7 bin TL göndermesi ile gündeme gelen ünlü şarkıcı Demet Akalın, TikTok hesabına yönelik “Düpedüz bu sahtekarlık” ifadelerini kullanılmıştı. Bu açıklama sonrasında Akalın’a ise TikToker’lar tarafından tepki geldi ve sosyal medyada alay konusu oldu. Pek çok TikToker Akalın’ın konuşmalarını taklit etti. Eleştirilere maruz kalan Akalın üzerine yeni bir akım başlamış oldu.

Demet Akalın Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın geçen günlerde yaşadığı panik gündeme gelmişti. 7 yaşında olan kızı Hira’nın “Uzunmakarna” ismiyle yayın yapan TikTok fenomeni olan Özgür Balakar’ın canlı yayını esnasında annesinin kredi kartından 7 bin TL gönderdiği açığa çıkmıştı. Bu durumu fark eden Akalın ise duruma isyan etmiş ve “Bu nasıl sahtekarlık! Nasıl bir soygunculuk. Hiç böyle bir şey görmedim!” demişti.

Sosyal Medyada Akım Başlatıldı

Akalın’ın bu sözleri şu şekilde devam etmişti: “Buradan anne ve babalara uyarıda bulunuyorum. 7 bin lira çekiliyor. Sürekli para çekiliyor.” Bunun üzerine ise TikTok’ta yeni bir akım başladı ve TikToker’lar Akalın ile alay ettiler. Akalın sözlerinin kullanıldığı görüntülerde TikToker’lar yaklaşık 15 binden fazla video paylaştılar. Kısa sürede trend haline gelen videolarda TikToker’lar Akalın’ın sözlerini komik şekillerde kullanıyorlar ve olaya farklı yorumlar katarak paylaşımda bulunuyorlar.

“Soyguncu Denilmesi Kalbimi Kırdı”

Olayla ilgili olarak Akalın’ın muhatabı olan ve hesabın sahibi olan Özgür Balakar da açıklama yaptı. Balakar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Ben yaptığım canlı yayında yüzüme maske yapıyorum, makyaj yapıyorum. Canlı yayında da büyük hediyeler gönderiliyor. Ben de hepsine teşekkür ediyorum. Hediyeleri gönderen ise H. K. isimli bir kullanıcıydı. Profilinde ise sadece Hira yazıyordu. Bana dediklerine göre o kız Demet Akalın’ın kızıdır. Ben de öyle olunca ‘Teşekkürler Hiracığım, bir tane gül göndermen yeterli’ dedim. Gül göndermek de sadece 30 kuruş zaten. Ama Hira yüksek hediyeler göndermiş ve Demet Akalın da bu durumdan sonradan haberdar olmuş. Merak etme Demet abla yaşadığın olaya üzüldüm. Ama soyguncu demen ise kalbimi kırdı. Parayı geri gönderirim, sakinleş. Derdin para olsun,” şeklinde konuştu.