MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-03-2021 10:11   Güncelleme : 30-03-2021 10:11

Demet Akalın'a TikTok Şoku, 7 Bin TL Ödedi!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’a popüler uygulama TikTok şoku geldi. 7 yaşındaki kızı Hira’nın TikTok’ta bir kullanıcının hesabına 7 bin TL göndermesi Akalın’a şok yaşattı. Kredi kartı ekstresini kontrol eden Akalın bu durumu sahtekarlık olarak nitelendirdi.

Demet Akalın'a TikTok Şoku, 7 Bin TL Ödedi!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın 7 yaşındaki kızı Hira tarafından kendisine büyük şok yaşatıldı. Ünlü sosyal medya uygulaması olan TikTok’ta izlediği bir kullanıcıya 7 bin TL gönderen Hira’nın bu davranışa çok şaşıran Akalın duruma isyan etti. Uygulamada fenomenler arasında bulunan Özgür Balakar isimli kullanıcının kendisine “Çiçek ve Kalbe Bas” diyerek para talebinde bulunduğu anlaşılan Hira, kullanıcının dediklerini yaptı ve 7 bin TL göndermiş oldu.

Kredi kartından 7 bin TL’nin çekildiğini öğrenen Demet Akalın ise bu durum karşısında anne ve babaları şu sözler ile uyardı: “Tüm anne ve babalara sesleniyorum, beni iyi dinlesinler. Bugün ben yayındayken Hira ders arasında TikTok’a giriyor ve bir kızın canlı yayınına denk geliyor. Yayın yapan kız ‘Bana çiçek gönder, böcek gönder, teşekkürler Hira’ demiş. Bunun sonucunda da kredi kartımdan 7 bin TL çekilmiş. Bu kişiyle görüşme yaptım. Kendisi bu durumun muhatabı Apple dedi. Apple da başvuru yaptık ama hiçbir dönüş olmadı. Bu tam anlamıyla hırsızlık. Kim bilir gün içinde kaç tane çocuk böyle bir duruma maruz kalıyor. Ne kadar ayıp, ne kadar yazık!” dedi.

“Konu Para Değil”

Akalın’ın yaptığı açıklamalar sonrasında hesabına 7 bin TL giden TikTok fenomeni Özgür Balakar ise şu açıklamaları yaptı: “Canlı yayın esnasında birileri çok pahalı sayılacak hediyeler gönderdi. Profile girdiğimde ise adı Hira yazıyordu. Daha sonra bana onun Demet Akalın’ın kızı olduğunu belirtiler. Biz de geçenlerde Demet Akalın’ın evine giderek Hira’yı görmüştük. Ben de onun olduğunu görünce teşekkür ettim ve Demet Akalın’ın kızıysan eğer bir tane gül gönderdim dedim. Gül göndermek de 30 kuruş. O da gönderdi. Ama biraz fazla hediye gönderdi sanırım. Burası bir platform ve böyle şeyler yaşanması beni üzdü. Konu para değil Demet abla, sen rahat ol, parayı ben sana gönderirim,” şeklinde konuştu.