MAGAZİN
Giriş Tarihi : 19-04-2021 09:42   Güncelleme : 19-04-2021 09:42

Deniz Çakır'ın Bisikletini Çalan Kişinin 10 Yıla Kadar Hapsi İstendi!

Ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın elektrikli bisikletini çalan ve daha sonra emniyet güçlerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemesi ile yakalanan kişi hakkında açılan davaya yönelik savcılık soruşturmasını tamamladı. 10 ay önce Çakır’ın evinin önünde park halinde olan bisikleti çalan iddia edilen erkek hemşire Uygar K. hakkında savcılık nitelikli hırsızlık kapsamında 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açtı.

Deniz Çakır'ın Bisikletini Çalan Kişinin 10 Yıla Kadar Hapsi İstendi!

Sağlık sektöründe olan Uygar K. daha önceden karakolda verdiği ifadede “Salgın dönemimde hastaneye gidemeyen hastalara yönelik evinde hizmet vermek amacıyla bisikleti kullanırım diye almıştım, çok pişmanım,” ifadelerini kullanmıştı. Ancak savcılık bu ifadeyi kabul etmeyerek hapis cezası ile yargılanmasını istedi.

Evinin Önünden Bisikleti Çalınmıştı

İstanbul, Beşiktaş, Kuruçeşme’de oturmakta olan ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın elektrikli bisikleti apartmanın giriş katında bulunan merdiven boşluğunda bulunuyordu. Bundan yaklaşık 10 ay önce ise bisikleti bıraktığı yerden çalındı. Oyuncu, bisikletinin yerinde olmadığını fark edince karakola başvuru yaparak şikayetçi olmuştu. Polis tarafından başlatılan incelemelerde Çakır’ın evinin etrafında olan MOBESE ve güvenlik kamerası görüntüleri taranmıştı. Bunun sonucunda ise yakınlardaki bir aracın plakasından şüphe duyularak Uygar K. isimli şahıs teşhis edilmişti.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılarak karakola götürülmek istenen Uygar K. ise evinde bulunamamış ve Sakarya’da olduğu öğrenilmişti. Gelişmelerden haberdar olan Uygar K. ise telefon ile polisi arayarak suçunu itiraf etmişti.

Bisiklet Oyuncuya Teslim Edildi

Daha sonra karakola ifade vermek için çağrılan Uygar K. kilitsiz halde duran bisikletin anahtarının da üzerinde olduğunu görünce çalıştırarak olay yerinden uzaklaştığını ve arabasına koyarak Fatih’teki evine götürdüğünü belirtmişti. Bir haftalık süre sonunda ise Sakarya’daki yazlık evine bisikleti götüren Uygar K. karakoldaki ifadesinde ise “Salgın yüzünden hastaneye gelemeyen hastalara evde hizmet vermek için” bisikleti aldığını ancak pişman olduğunu belirtmişti. Polisler ise bisikleti teslim aldıktan sonra Uygar K.’yı serbest bırakmış, bisikleti de Çakır’a teslim etmişlerdi.

Fakat Çakır’ın şikayetçi olması üzerine Uygar K. hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda iddianame hazırlandı ve Uygar K. için 10 yıla varan hapis talep edildi. İlerleyen günlerde dava İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.