EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-04-2021 18:02   Güncelleme : 21-04-2021 18:02

Dev ABD Bankası JPMorgan'dan Bitcoin Uyarısı!

ABD’nin dev bankası JPMorgan analistleri Bitcoin ile ilgili uyarıda bulundu. Bitcoin için 60 bin dolar seviyesinin kritik olduğunu iddia eden analistler, bu seviyenin aşılamaması durumunda Bitcoin’in çöküş yaşayabileceğini düşünüyor.

Dev ABD Bankası JPMorgan'dan Bitcoin Uyarısı!

Lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığın son düzeltmenin ardından piyasada yine tartışma yarattı. Birçok kripto para uzmanı Bitcoin’in kısa vadede toparlanacağına yönelik olumlu açıklamalarda bulunurken, JPMorgan analistleri ise Bitcoin rallisinin son bulma ihtimaline dikkat çekti.

Bitcoin geçen hafta kripto para piyasasında yaşanan olumlu gelişmelerin etkisi ile 64 bin doları aşarak tarihi rekorunu tazeledi. Lider kripto para birimi  bu yükselişin ardından sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı ve 51 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Yaşanan bu sert düzeltmenin ardından Bitcoin yeniden tartışma konusu oldu. JPMorgan analistleri Bitcoin’in düşen ivmesi ile ilgili uyarı niteliğinde açıklama yaptı.

JPMorgan Bitcoin’in Çökebileceğini Düşünüyor

Kripto para sektörüne yönelik değerlendirmeleri ile sık sık gündeme gelen JPMorgan, şimdi de Bitcoin’in çöküş yaşayabileceğini iddia ediyor. Bitcoin fonlarında son dönemlerde uzun pozisyon oluşmamasına dikkat çeken analistler, bu tarz göstergelerin çöküşü simgeleyebileceğini belirtti.

JPMorgan analistleri Bitcoin için 60 bin dolar seviyesinin kritik olduğunu iddia etti. Lider kripto paranın 60 bin doların üzerine çıkamaması durumunda zayıf ivmesinin sıradaki rallilerde de etkili olacağını belirten analistler, bu durumda rallinin son bulacağını iddia etti. Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, lider kripto paranın daha önceki süreçlerde de benzer ivme gösterdiği vurgulandı.

Bitcoin’in kasım ayının sonunda da benzer bir ivme gösterdiğini ancak sonrasında toparlanma yaşadığını iddia eden analistler, bu sefer toparlanma için 60 bin dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtti. Bununla beraber Bitcoin düzeltmenin ardından yönünü yukarı çevirdi. Ancak hala 60 bin doların altında işlem görüyor.

Bitcoin’e Olan Kurumsal İlgi Zayıflamaya Başladı

JPMorgan analistleri Bitcoin’in bu sefer hızla toparlanamamasının nedeni olarak da kurumsal ilginin azalmasını gösterdi. Bir süredir uzun pozisyonun oluşmadığı Bitcoin’de kurumsal ilginin de zayıflamaya başladığı iddia edildi.