EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-04-2021 15:39   Güncelleme : 15-04-2021 15:39

DOGE Elon Musk’ın Desteği İle Yükseliyor!

Kripto para piyasasına bir şaka tokeni olarak giriş yapan Dogecoin, son dönemlerde gösterdiği yükseliş ile yatırımcıları şaşırtıyor. Son 24 saatlik periyod içinde yine inanılmaz yükseliş sergileyen Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteği ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı. Kripto para dünyası DOGE’nin göreceği yeni seviyeleri merakla bekliyor.

DOGE Elon Musk’ın Desteği İle Yükseliyor!

2020 yılının ortalarından bu yana kripto para sektöründe genel bir yükseliş görülüyor. 2021 yılında da devam eden bu yükseliş içinde bazı kripto paralar ise diğerlerinden çok daha popüler hale geldi. Bu kripto paralardan biri de Dogecoin oldu. 2021 yılının başından bu yana Elon Musk tarafından ciddi destek gören Dogecoin, değerine değer kattı. Musk Bitcoin’e yaptığı 1.5 milyon dolarlık yatırımın ardından sosyal medya paylaşımları ile Dogecoin’i desteklemeye başladı. Her paylaşımı ile kripto para dünyasında yankı uyandıran Musk, DOGE yükselişinin en önemli nedeni olarak gösteriliyor.

Dogecoin Piyasa Hacmi Bakımından En Büyük 10. Kripto Para Oldu

Son dönemlerde popülerleşen DOGE, 2013 yılında şaka tokeni olarak piyasaya giriş yapmıştı. 2015 yılında yaşadığı güncelleme ile piyasada aktif dolaşımda olan Dogecoin, bu yıl ise büyük yükseliş kaydetti. Dün yaşadığı yükseliş ile kripto para piyasasında hacim bakımından en büyük ilk 10 kripto para birimi arasında giren Dogecoin, Chainlik’ten gelen karşı hamle ile gerilemişti. DOGE bugün gösterdiği yeni yükseliş ile Chainlik’i yeniden geride bıraktı ve piyasa hacmi bakımından piyasanın en büyük 10. kripto pata birimi oldu. Dogecoin tüm zamanların rekorunu kırmaya da çok yaklaştı.

Dogecoin Chainlik’i geri bırakmak için son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 20 oranında artış gösterdi. Kripto paranın son 7 günlük periyod içinde yüzde 130 ve son bir aylık periyod içinde ise yüzde 140 oranında yükseliş gösterdiği kaydedildi.

Musk DOGE Twettlerinin Şaka Olduğunu Söylemişti

Dogecoin’in bugün gösterdiği yükseliş üzerinde Elon Musk’ın son paylaşımı etkili oldu. Dogecoin ile ilgili daha önceki paylaşımlarının şaka olduğunu belirten Elon Musk’ın kripto para ile ilgili son paylaşımı yatırımcılardan büyük refleks aldı.