MAGAZİN
Giriş Tarihi : 07-04-2021 14:11   Güncelleme : 07-04-2021 14:11

Ebru Şallı'dan Demet Akalın'a Destek Geldi

Ünlü oyuncu ve manken Ebru Şallı’dan Demet Akalın’a destek geldi. Nişantaşı’nda kameralara takılan Şallı gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçen günlerde ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın kızı Hira’nın bir TikTok hesabında 7 bin TL göndermesi üzerine Akalın’ın isyan etmesine değinen Şallı, bu duruma hak vererek “Bence çocukların yeri TikTok gibi mecralar değil. Sosyal medyada hepimiz yer alıyoruz ama çocukların çok küçük yaşta bulunması bana aşırı geliyor.” dedi.

Ebru Şallı'dan Demet Akalın'a Destek Geldi

Önceki gün yürüyüşe çıktığı Nişantaşı’nda görüntülenen Şallı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Salgın döneminde günlerinin nasıl geçtiğine değinen Şallı özellikle son günlerde magazin gündemini meşgul eden Demet Akalın’ın başına gelenlere yönelik de acıkmalar yaptı.

“TikTok Çocuklara Uygun Bir Yer Değil”

Eski manken Şallı’ya gazetecilerin Demet Akalın’ın başına gelenlerin sorulması üzerine Şallı şu ifadeleri kullandı: “Bence zaten çocukların yeri TikTok gibi yerler değil. Çocuklarıma TikTok başta olmak üzere sosyal medya kullanımları için izin vermiyorum. Zaten onların ilgi alanları da o yerler değil. Oğlumun Instagram hesabı bulunmuyor. Neyse ki kitap okuyan, spor yapan bir çocuk yetiştirdim,” dedi.

Şallı bu ifadelerinin yanında “Sosyal medyada pek çoğumuz bulunuyor ama çocukların küçük yaşlardan itibaren oralara girip TikTok’larda falan dans etmeleri falan bana fazla ve aşırı geliyor. Anne ve babalar için şu tavsiyelerde bulunabilirim; çocuklarını daha çok kitaplara ve danslara yönlendirsinler,” şeklinde konuştu.

“Yeni Nesil Bunlardan Etkileniyor”

Şallı sözlerine şu şekilde devam etti: “Çocuklar için en önemli nokta onların çocukluklarını en iyi şekilde yaşayabilmelerini sağlamak. Çocuklara çocukluklarını yaşatmalıyız. Hazır okullar da tatil olduğu için anne ve babalar evlerinde okul ortamı yaratabilirler. TikTok gibi yerler çocuklar için hiç uygun yerler değiller. Yeni nesil bunlardan etkileniyor. Ama anne ve babalar dikkatli olurlarsa çocuklar da bu kanallardan etkilenmezler ve kullanma gereği de duymazlar,” dedi.

Şallı ayrıca gazetecilerin Demet Akalın hakkında yönelttikleri soruya “Biraz daha dikkatli olabilirdi,” şeklinde yanıt verdi. Demet Akalın’ın kızı geçen günlerde bir TikTok kullanıcısına yanlışlıkla 7 bin TL göndermiş, bunun üzerine Akalın durumu “dolandırıcılık” olarak nitelemişti.