MAGAZİN
Giriş Tarihi : 29-03-2021 10:07   Güncelleme : 29-03-2021 10:07

Ece Erken'e Dava Açan Benan Kocadereli Tazminatı Bağışlayacak

Ekranların ünlü yüzü ve sunucusu Ece Erken’e dava açan Benan Kocadereli tarafından dava sürecine dair açıklama geldi. Kocadereli “Kazanmış olacağım tazminat ile şiddet gören kadınlar için bağışta bulunacağım,” ifadelerini kullandı.

Ece Erken'e Dava Açan Benan Kocadereli Tazminatı Bağışlayacak

Benan Kocadereli tarafından ekranların ünlü yüzü Ece Erken’e dava açıldı. Kocadereli eski eşiyle daha evli olduğu sıralarda birliktelik yaşadığını öne sürdüğü Erken’e, kendi aracına zarar verdiği gerekçesiyle dava açtı. Kocadereli’ye göre Erken, evinin önünde park halinde duran araca gelerek sağ ve sol aynalarını kırdı. Bunun sonucunda da Kocadereli 10 bin TL maddi tazminat, 100 bin TL de manevi tazminat olmak üzere toplamda 110 bin TL dava açmak için mahkemeye başvurdu.

Yapılan başvurusu sonucunda ilk görüşme İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından önceki günlerde görüldü. Davaya ise Kocadereli ve Erken katılmazken isimleri avukatları temsil etti.

Maddi ve Manevi Tazminat Talep Ediliyor

Görülen dava kapsamında Kocadereli’nin avukatı olan Nezaket Altun tarafından mahkemeye şikayet dilekçesi sunuldu ve dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Ece Erken’in adı geçen saldırıyı işlemiş olduğu güvenlik kamerası kayıtları ile sabit tutulmaktadır. Araç içinde meydana gelen hasar için şimdilik 10 bin TL maddi tazminat talebimiz bulunmaktadır.”

Dilekçe kapsamında aynı zamanda manevi tazminat taleplerinin olduğu da belirtildi. Dilekçede “Ece Erken müvekkilim olan Benan Kocadereli’ye psikolojik saldırıda bulunmuştur. Ece Erken tarafından müvekkilim hakkında yapılmış olan açıklamalar da manevi açıdan zarar verici niteliktedir. Yaşanan olay neticesinde müvekkilimin kişilik hakları zarar görmüş ve psikolojik açıdan da yaralanmıştır. Bu yüzden oluşan manevi zararı hafifletmek için de 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunuyoruz,” denildi.

Tazminat Kadın Derneklerine Bağışlanacak

Görülen davada mahkeme tarafından güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesine karar verildi. Bu kapsamda mahkeme de ileri bir tarihe ertelendi. Öte yandan duruşma sonrasında yazılı açıklama yapan Benan Kocadereli de hukuk önünde herkesin eşit olduğunu, maddi açıdan bir kazanç beklemediğini, dava sonucunda kazanılacak tazminatın şiddet gören kadınlar için bağış yapılacağını ve bu kapsamda hayır kurumlarına verileceğini belirtti.