EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-04-2021 19:05   Güncelleme : 10-04-2021 19:05

Emekli Bayram İkramiyeleri Hesaplara Yatıyor! Tarihler Belli Oldu!

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyelerinin ne zaman emekli maaşı hesapların yatacağı belli oldu. Kurban Bayramına yönelik ikramiyeler 12 ile 16 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatacak.

Emekli Bayram İkramiyeleri Hesaplara Yatıyor! Tarihler Belli Oldu!

2021 yılı içinde emekli maaşları için tanımlanan bayram ikramiyelerinin hangi tarihte hesaplara yatacağı belli oldu. Yapılan son açıklamalar kapsamında 2021 yılı 12 ve 16 Temmuz tarihleri arasından emekli maaşlarının bayram ikramiyeleri verilecek. Emekliler bu tarihlerde maaş hesaplarından Kurban Bayramı ikramiyesini görebilecekler.

Mayıs Ayında 1.000 TL Emekli İkramiyesi

Emekliler aynı zamanda Ramazan ayı için alacakları ilk ikramiyenin ne zaman maaşlara geçeceğini merak ediyorlar. Yapılan açıklamalara göre Kurban Bayramı ikramiyesi öncesinden emekli maaşlarına Ramazan ayı için ikramiye yatırılacak. Mayısın ilk haftasında hesaplara geçecek olan Ramazan ayı ikramiyeleri 1.000 TL olarak ödenecek. Emekli vatandaşlar 2021 yılı Mayıs ayının ilk haftasında emekli maaşı hesaplarında 1.000 TL ikramiyeyi görebilecekler.

Üç Kez İkramiye Ödemesi Yapılacak!

Ramazan Bayramının ilk günü 13 Mayıs tarihine denk geliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bayrama ilişkin ikramiyelerin, bir hafta öncesinden hesaplara aktaracaklarını açıkladı. 2021 senesinde ilk olarak Ramazan ayı ikramiyesi hesaplara yatacak. Ardından Ramazan Bayramı ikramiyesi 6 Mayıs tarihinde emekli maaşı hesapların aktarılacak. Son olarak ise 12 Temmuz ardından Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek.

Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Çalışmalar kapsamında 13 Mayıs olan Ramazan Bayramı öncesinde Mayıs tarihinde emekli ikramiyesinin hesaba yatacağı açıklandı. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin ikramiyelerinin aynı gün içinde hesaplarda olacağı aktarıldı. Sigorta kollarına dair farklı günlerde emekli ikramiyesi ödemesi yapılmayacak. Herkes belirlenen tarihlerde ikramiye ödemlerini toplu şekilde almış olacak.

Tüm Emekliler Tatil Öncesi İkramiye Alacaklar!

Türkiye’de 8.2 milyon işçi, 2.6 milyon Bağ-kur’lu, 13.1 milyon memur emeklisi yer alıyor. İdari izin kararlarına bağlı olarak 3.5 gün olarak yapılması beklenen bayram tatiline giriş yapılmadan önce emekliler ikramiyelerini almış olacaklar. Bu kapsamda vatandaşların daha rahat bir şekilde bayrama hazırlık yapmaları sağlanacak. Gerekli ihtiyaçların karşılanması için tatil öncesinden ikramiye tutarı çekilebilecek.