MAGAZİN
Giriş Tarihi : 30-03-2021 16:00   Güncelleme : 30-03-2021 16:00

Erkan Petekkaya Yeni Film Hazırlıklarını Sürdüyor

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın yakında rol alacağı proje belli oldu. TV8 ekranlarında Cuma günleri izleyici ile buluşan dizide misafir oyuncu olarak rol alan Petekkaya yeni projesi için hazırlık yaptığı öğrenildi. Petekkaya’nın yeni projesi 15 Temmuz darbe girişimi üzerine çekilen film olarak belirlendi.

Erkan Petekkaya Yeni Film Hazırlıklarını Sürdüyor

TV8 ekranlarının sevilen dizisi Kırmızı Oda’da birkaç haftadır misafir oyuncu olarak rol alan Erkan Petekkaya izleyiciler tarafından çok beğeni toplamıştı. Sezonun en çok takip edilen ve izlenen dizileri arasında yer alan Kırmızı Oda’ya konuk olan Petekkaya son bölümlerde diziyi izleyenler tarafından takdir edilmişti. Sadi karakteri ile diziye son haftalarda giriş yapan Petekkaya bu yüzden dizinin en çok dikkat çeken karakterlerinden birisi olmayı başardı. Farklı bir karakter profili çizen Sadi’nin aslında yürekleri acıtan yaşamı olduğunu gösteren Petekkaya başarılı oyunculuğu ile izleyicilerin duygu dolu anlar yaşamasına neden olmuştu.

Henüz Sadi karakteri diziden ayrılmamış olsa da karakterin çok fazla dizide yer almayacağı düşünülüyor. Dizinin formatı gereği her hafta yeni bir karakterin ele alındığı dizi için misafir oyuncular uzun soluklu bir oyunculuk sergilemiyorlar. Ancak Petekkaya’nın izleyicilerden büyük beğeni toplaması üzerine karakterin birkaç bölüm daha ekranda olacağı tahmin ediliyor. Esasında karakter için 5 bölüm ile yapımcılar ile anlaşma sağlandığı ama karakter sevilince yapımcıların bu süreyi uzattıkları biliniyor.

Yeni Projesi Belli Oldu

Öte yandan ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın da dizi de uzun soluklu olarak kalmak istemediği anlaşıldı. Petekkaya’nın yeni projesi sinema filmi üzerine olduğu için oyuncunun kendisini tamamen bu filmin çekimlerine vermek istediği öğrenildiği. Kısa süre önce yapım şirketi ile anlaşma imzalayan Petekkaya, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan Şafak isimli filmde başrolde görev yapacak. Çekimlerinin başlamış olduğu filmde Erkan Petekkaya’nın yanında Serkan Ercan, Deniz Bolışık, Baran Bölükbaşı ve Aslıhan Karalar gibi ünlü oyuncular da görev alıyorlar. Volkan Kocatürk tarafından yönetmeliğinin yapıldığı filmin kısa sürede çekimlerinin tamamlanarak vizyona girmesi bekleniyor. Filmin çekimlerinin tamamlanması ile birlikte vizyon tarihi de şimdilik 15 Temmuz olarak planlandı.