MAGAZİN
Giriş Tarihi : 29-03-2021 13:00   Güncelleme : 29-03-2021 13:00

Erol Evgin Yeni Albümü ile Sevenlerine Seslendi

Türk pop müziğinin unutulmaz ismi olan Erol Evgin, salgın yüzünden çoğu müzisyen için albüm çalışmaları aksamaya başlamasına rağmen bu dönemde boş durmayarak Sevdiklerim isimli yeni albümünü piyasaya sürdü. Evgin yeni albümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Erol Evgin Yeni Albümü ile Sevenlerine Seslendi

Yeni albümü hakkında açıklamalarda bulunan Erol Evgin, “Sevdiklerim” isimli albümünün sevdiği şarkıların yorumlarını içerdiğini belirtti. Temelde bir seçki olan albümde farklı müzisyenlere ve bestecilere ait şarkılar bulunuyor. Albüm içerisinde Sezen Aksu’ya ait Kaybolan Yıllar, Yazık, El Gibi şarkılar yer alıyor. Aynı zamanda albüm içerisinde Evgin’in sevdiği diğer şarkılar da bulunuyor.

Evgin bu albümün ortaya çıkma sürecini: “Benim şarkılarımın yanında özellikle albümde yer alanlar pop alanında klasik hale gelmiş şarkıları içeriyor. Çok uzun zamandır aklımda olan bu projeyi sonunda hayata geçirdiğim için mutluyum. Maalesef salgın koşullarına denk geldi ama vakit kaybetmeden genç kuşaklara yeni şeyler bırakmak istedim,” şeklinde açıkladı.

“Yorulmadan Devam Etmek Gerek”

Salgın döneminde her alanda olduğu gibi müzik alanında da duraksamalar yaşandığını belirten Evgin, yine de bu süreçte çalışmış ve ortaya özel bir albüm çıkarmış olduğundan mutluluğunu açıkladı. Durumu “Yaşam bisiklete binmek gibidir, pedalları her zaman, yorulmadan çevirmek gerekiyor,” sözleriyle özetledi. Salgın koşullarına da değinen Evgin “Dünya her zaman kötü şeyler yaşanabilen bir yer. Salgın çok kötü olmasına rağmen kişilerin yaptıkları işlerden vazgeçmemeleri, durmadan, sürekli üretime devam etmeleri gerekiyor. Özellikle şarkılar sustuğunda yaşam işte o zaman gerçekten son bulur,” dedi.

“Kışın Sonu Bahardır”

Evgin aynı zamanda gündeme dair açıklamalar da yaptı. Hem salgın hem de siyasi arenada yaşanan gelişmeleri değerlendiren ve zor günlerin çok sık yaşandığını ifade eden Evgin “Zor günler yaşanıyor olsa da unutmamak gerekir ki kışın sonu bahardır, bu da geçer diyorum,” şeklinde konuştu.

Evgin’in yeni albümü Sevdiklerim dijital platformlarda ve CD satan mağazalarda yerini aldı. Albümde 9 şarkı yer alıyor. Ayrıca albüm içinde 1 yeni şarkı da dinleyiciler ile buluşuyor. Albüm müzik severler tarafından büyük beğeni ile karşılandı.