MAGAZİN
Giriş Tarihi : 10-04-2021 14:07   Güncelleme : 10-04-2021 12:55

Ersin Korkut İfadeleri İçin Özür Diledi, Üzgün Olduğunu Söyledi

BKM ekibinin en çok bilinen oyuncuları arasında yer alan Ersin Korkut sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım yüzünden özür diledi. Geçen günlerde sosyal medya hesabından Diyarbakır gezisini gündeme getiren ve “Kültür başkentindeyiz,” ifadelerini kullanan Korkut’a kimi kullanıcılar tepki göstermiş ve ifadelerinin başka yerlere çekilebileceğini belirtmişlerdi.

Ersin Korkut İfadeleri İçin Özür Diledi, Üzgün Olduğunu Söyledi

Korkut gelen tepkiler üzerine ise özür diledi ve sözlerinin yanlış anlaşıldığından bahsetti. Korkut açıklamalarında “Diyarbakır’ı bu yörenin kültür başkenti anlamında ifade ettim. Elbette tek bir başkentimiz vardır ve o da Ankara’dır,” sözlerini sarf ederek yaptığı paylaşımın neden olduğu yanlış anlaşılma nedeniyle özür diledi.

Takipçilerinden Özür Diledi

Ünlü oyuncu Ersin Korkut, geçen günlerde sosyal medya platformu olan TikTok’ta bir video yayınlamıştı. Diyarbakır için ifadelerinde “başkent” kelimesini kullanan Korkut, videonun devamında kendisine yöneltilen “Diyarbakır’ı nasıl buldun?” sorusuna yönelik “Diyarbakır, Amed başkentimizdir. Seviyoruz Amed’i” şeklinde konuşmuştu. Videoyu çeken kişinin ayrıca “Sen de başkan olmak ister misin?” sorusunu da yöneltmesi üzerine “Başkan ben olayım,” yanıtı veren Korkut’un videosu kısa süre içerisinde sosyal medyada tepki çekti.

Kullandığı ifadeler ile gündem yaratan Korkut, uzun bir süre sosyal medyada en çok konuşulan isim haline geldi. Tepkiler üzerine ise Instagram hesabından açıklama yapan Korkut, sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve daha önceki paylaşımında görüldüğü gibi Diyarbakır’a “kültür başkenti” olarak ifadeler kullandığını belirtti. Sözlerinin yanlış anlaşılması yüzünden üzüntü duyduğunu belirten Korkut, takipçilerinden ve kamuoyundan özür diledi.

“Düşüncelerimi Tam Olarak İfade Edemedim”

Korkut sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ben Diyarbakır’ı bu bölgenin, yörenin kültür başkenti olarak ifade ettim. Bununla ilgili olarak hatta gündüz bir paylaşım da yapmıştım. İzmir de örneğin Ege’nin kültür başkentidir. Bunun gibi anlamda söyledim. Ama düşüncelerimi tam olarak ifade edemedim. Ben siyasetten pek anlayan birisi değilim. Elbette tek bir başkentimiz vardır ve o da Ankara’dır,” dedi.

Özür dileyen Korkut: “Bu durumdan dolayı çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin beraber mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmüyorum, herkesten özür diliyorum,” şeklinde konuştu.