GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 10:54   Güncelleme : 20-02-2021 12:06

Esnafa Müjde! Ciro Kaybı Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı..! İşte, Başvuru Şekli…

Pandemi sürecinde pek çok esnaf ekonomik yönden zorluk çektiği için devlet kolları sıvadı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından esnafa müjde verildi! Ciro Kaybı Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı..!

Esnafa Müjde! Ciro Kaybı Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı..! İşte, Başvuru Şekli…

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından işletmelerin ciro kaybı desteği başvuruları bugünden itibaren başladı. 31 Mart 2021 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapılacak başvurularda destek 2 Bin TL’den az ve 40 Bin TL’den fazla olmayacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada:

“Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere verilecek ciro kaybı destek ödemeleri için başvuru sürecini başlattık. İşletmelerimiz ciro kaybı desteği başvurularını bugünden itibaren 31 Mart saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden yapılabileceklerdir” dedi.

Ciro Kaybı Destek Ödemeleri İçin Şartlar Belli Oldu!

Pandemi sürecinde esnafın çalışma alanlarının kısıtlanması sebebiyle ciro kaybı yaşayan yiyecek ve içecek hizmetleri faaliyetinde bulunan işletmelere ciro kaybı desteği turkiye.gov.tr adresi üzerinden başvurulacaktır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve işletmelere verilecek olan ciro kaybı desteği uygulama esaslarını belirleyen tebliğe göre destek programı başvuru süresi bir aydan az olmamak üzere Ticaret Bakanlığı’nın sitesinden duyurulacaktır. Ciro kaybı destek ödemeleri tek seferlik olmak üzere 2000 TL’den az ve 40.000 TL’den fazla olmamak üzere 2020 yılındaki ciroların, 2019 yılındaki cirolara göre azalan tutarın %3’ü kadar ödeme yapılacaktır.