EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-04-2021 13:06   Güncelleme : 17-04-2021 13:12

Evde Bakım Maaşları Ödeniyor! Bakım Maaşı Yatan İller Listesi!

Evde bakım maaşı Nisan ödemeleri yapılmaya başlandı. Ödemeler her il için ay yarı gerçekleşiyor. Evde bakım maaşı yatan iller listesi ise açıklandı.

Evde Bakım Maaşları Ödeniyor! Bakım Maaşı Yatan İller Listesi!

2021 senesi Nisan ayı evde bakım maaşı ödemeleri her il için ayrı ayrı yapılmaya başlandı. Nisan ayı için evde balım maaşının yattığı iller listesi ise açıklandı. Evde bakım maaşının hangi illerde yapıldığını öğrenmek isteyenler liste üzerinden geniş kapsamlı bilgi alabilecekler. Vatandaşların bireysel bir sorgulamadan da yararlanabilecekleri açıklandı.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileridir?

2021 senesi Nisan ayında evde bakım maaşı yatan iller listesinde Amasya, Kırklareli, Edirne, Bolu, Samsun yer alıyor. Liste devam ederken Aksaray, Hatay, Sakarya, Ordu, Afyonkarahisar, Antalya, Balıkesir, İzmir, Diyarbakır, Konya, Isparta, Bilecik, Uşak illeri sıralanmıştır. Bunlara ek olarak, Gaziantep, Zonguldak, Tekirdağ, Erzincan, Şanlıurfa, İstanbul, Karabük, Adana, Bursa, Osmaniye illerinde de evde bakım maaşlarının verildiği listede belirtildi.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılacak?

Vatandaşlar evde bakım maaşı yatan iller listesi üzerinden kontrolü sağladıktan sonra bireysel olarak da sorgulama yapmak istiyorlar. Bunun için ise telefon yoluyla evde bakım maaşının hesaba yatıp yatmadığının sorgulanabileceği belirtildi.

SMS İle Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım maaşı alanlar sorgulama yapmak için SMS ile işlem gerçekleştirecekler. Cep telefonun mesaj bölümüne BAKIYE yazılıp, mesaj 4747 numarasına gönderilecek. İşlemden ise 1 mesaj ücreti GSM operatörü tarafından kesiliyor. Ardından cep telefonuna bilgilendirme SMS’i gelecek.

E-Devlet İle Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde Bakım maaşını sorgulamak isteyenler telefon haricinde E-Devlet kapısı üzerinden işlem yapabilecekler. Bunun için PTT şubelerinden alınan E-Devlet şifresi kullanılacak. İnternet üzerinden E-devlet resmi web adresine erişim sağlayan vatandaşlar, TC kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ise sisteme girecekler.

Ana sayfa bölümden E-Hizmetler sekmesine giriş yapacaklar. Bu adı ardından ulaştıkları listeden evde bakım maaşı ödemesi sorgulama sekmesini seçip, ekrana gelen “sorgula“ konutuna tıklayacaklar. Bu adımlar ile ekrana evde bakım maaşının hesaba yatıp yatmadığı, tutarı, onayı hakkında tüm bilgiler gelecek.

E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.