MAGAZİN
Giriş Tarihi : 26-02-2021 19:32   Güncelleme : 26-02-2021 19:32

Faik Öztürk Kimdir? Faik Öztürk Kaç Yaşındadır?

Gerek konuşması, gerek hal ve hareketleriyle dikkatleri üzerine çeken ve bu hafta İbo Show konuğu olan Faik Öztürk Kimdir? Faik Öztürk Kaç Yaşındadır?

Faik Öztürk Kimdir? Faik Öztürk Kaç Yaşındadır?

Bu hafta Cumartesi günü yayınlanacak olan İbo Show konuğu olan Faik Öztürk hakkında araştırmalar programın seyircisi tarafından merak edilmektedir. Peki, Faik Öztürk Kimdir? Faik Öztürk Kaç Yaşındadır?

Faik Öztürk Kimdir?

13 Nisan 1962 yılında Elazığ’ın Ağın ilçesinde dünyaya gelen Öztürk, Astsubay çocuğu olduğu için pek çok farklı ilde yaşamıştır. Çankaya Lisesinde liseyi bitiren Öztürk, Lise iki de okulu bırakmıştır. Daha sonra Ankara -  İstanbul yolu arasında olan fabrikada tuvalet temizliği yapan Faik Öztürk, bu fabrikadan 1982 yılında Genel Müdür yardımcısı olarak işten ayrılmıştır. Balıkesirli bir asker arkadaşının bana tren rayı bulabilir misin sorusundan sonra 1 milyon TL borç bulan Öztürk, rayları Tır başında Balıkesir’e taşıdı. 6 ay sonra 185 Milyon TL parası olan Faik Öztürk, devlete olan borcunu ödedikten sonra kazancı 285 Milyon TL’ye ulaştı.

İlk albümü olan Gönül Türküleri albümünden elde ettiği geliri şehit ailelerine bağışlayan Faik Öztürk, Ankara’da bazı işletmelerin sahibi olarak yurt dışına ihraç işler yapmaktadır. 1999 Yılından itibaren Safiye Soyman ile beraber olan Faik Öztürk, Ankara’da Ticaret Odasında 3 dönemdir meclis üyeliği yapmıştır.