MAGAZİN
Giriş Tarihi : 07-04-2021 20:07   Güncelleme : 07-04-2021 20:07

Feryal Gülman ile Kemal Gülman Arasında Tablo Krizi Zirvede!

Boşanma davaları devam etmekte olan Kemal ve Feryal Gülman’ın aralarında tablolar yüzünden tartışma çıktığı öğrenildi. Bebek’te yer alan yalılarından sonra bir kez daha anlaşmazlık ile gündeme gelen çiftin, tabloların kimin olduğuna yönelik tartışma yaşadıklarını belirtildi. Gülman, avukatı İsmet Koçak ile tabloların iadesi işlemlerinin başlatılmasını talep etti.

Feryal Gülman ile Kemal Gülman Arasında Tablo Krizi Zirvede!

Feryal Gülman’ın 2013 yılında açmış olduğu boşanma davası hâlâ devam ederken, Kemal Gülman ise karar sonrasında evden uzaklaştırılmıştı. Ancak Kemal Gülman, yalıda bulunan ve değerleri milyon dolarları bulan tabloları alabilmek için ise harekete geçmiş oldu.

Değeri Milyonları Bulan Tabloları Almak İstiyor

Yalıda bulunan ve aralarında ünlü ressamlar Osman Hamdi’nin Çiçek Yerleştiren Kız, Mahmut Cuda’nın Natürmont gibi eserlerin olduğu onlarca tablo Kemal Gülman tarafından talep ediliyor. Eserler hakkında ilgili hukuki süreci başlatmış olan ünlü isim Kemal Gülman, tabloların kendi hakkı olduğunu ve iade işlemlerinin yapılması gerektiğini savunuyor. Açmış olduğu dava kapsamında yurt içi ve yurt dışında bulunan müzayede evlerine ve koleksiyonerlere de mektup yazarak durumu açıklayan Gülman, bu tabloların satışlarının da yapılmamasını talep etti.

Avukatı tarafından ise şu açıklamalar yapıldı: “Kemal Gülman, 2013 tarihinden itibaren Bebek’teki evine gidememiş ve kendisine ait olan çok değerli tablo ve antikalar evde kalmıştır. Tabloların iade edilmesi için yasal yollara başvuru yapılmış ve yargılama süreci de sürmektedir. Tabloların herhangi bir ortamda satılmasına yönelik bu konunun kamuoyu tarafından bilinmesine ve tabloların satışının yapılmaması gerektiğine dönük olarak bilgilendirme ihtiyacı duyduk,” denildi.

Yalı Satışını Engellemişti

Daha önce de Gülman çifti arasında yalının satışı üzerine gerginlik yaşanmıştı. Evlilik sözleşmesinde yüzde 52’sinin Feryal Gülman üzerine kayıtlı olan yalı, eşi tarafından satışa çıkarılmış ama Kemal Gülman’ın avukatlarının araya girmesi sonucunda satış engellenmişti. Davada yalının yüzde 48 oranında çiftin oğullarının üzerine kayıtlı olduğu ve çocuğun reşit olmadığı yüzünden böyle bir satışın yapılamayacağı da belirtilmişti. Yalıda şimdiye kadar pek çok dizi ve film çekilmiş durumda. Mevcut durumu yüzünden bir süredir kiralanmayan yalının akıbetinin ise ne olacağı merak ediliyor.