SPOR
Giriş Tarihi : 16-03-2021 17:36   Güncelleme : 16-03-2021 17:36

Galatasaray’da İmza Töreni! Fernando Muslera

Galatasaray tarihinde iz bırakmayı başaran ender yabancı kalecilerden olan Fernando Muslera, 16 Mart Salı günü sözleşmesini 3 yıl daha uzatacak.

Galatasaray’da İmza Töreni! Fernando Muslera

Galatasaray’da İmza Töreni! Fernando Muslera

Galatasaray tarihinde iz bırakmayı başaran ender yabancı kalecilerden olan Fernando Muslera, 16 Mart Salı günü sözleşmesini 3 yıl daha uzatacak.

Galatasaray Futbol Kulübü’nün Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, bugün saat 14.30’da kendisini 3 yıl daha takımda tutacak anlaşmaya imza atacak. Galatasaray tarafından yapılan resmi açıklamada ise, ‘profesyonel futbol takımımızdan Fernando Muslera’nın imza töreni, ASY Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumunda basın toplantı salonunda yapılacaktır’ dendi. BB Erzurumspor maçı ile Galatasaray kariyerinde 300.maçına çıkan Muslera’nın imza töreninde gündeme dair açıklamalar yapması da bekleniyor.

Muslera 300.Maçından Sonra Ne Demişti?

BB Erzurumspor maçı ile 300.maçına çıkan Muslera için maç öncesinde bir plaket töreni  düzenlenmişti. Teknik Direktör Fatih Terim’in de bulunduğu törende açıklama yapan Muslera çok mutlu olduğunu belirtmişti. Ayrıca 10 seneden bu yana adeta kendi evinde gibi hissettiğini ifade eden başarılı eldiven; ‘ burada çok maçlar oynadım, şampiyonluklar kazandım’ dedi. Sözlerinin devamında bu şampiyonluk ve başarılan uzun yıllar boyunca devam etmesini dileyen Muslera, inanılmaz bir duygu yoğunluğu yaşadığını ifade etti. Galatasaray’da oynuyor olmasının kendisine onur ve gurur veren bir durum olduğunu söyleyen Muslera; ‘Fatih Terim’in yeri bende çok başkadır’ diyerek hocasını da onure etmişti. Plaketi de Fatih Terim’in elinden alan Fernando Muslera, bu şekilde olmasının kendisini daha da mutlu ettiği ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray Tarihinde İz Bıraktı

Tam adı Nestor Fernando Muslera Micol olan başarılı kalecinin Galatasaray’da şimdiden iz bıraktığını taraflı tarafsız herkes kabul ediyor. 16 Haziran 1986 doğumlu olan Muslera, Galatarasay forması giyerken 8 Nisan 2012 tarihinde oynanan Manisaspor-Galatasaray maçında bir de penaltı golü atmıştır. Aynı zamanda Galatasaray tarihinde şimdiden en çok forma giyen yabancı futbolcu ünvanını da kazanmıştır. 2011-2012 sezonunda İtalya’nın Lazio kulübünden transfer edilen Muslera, Galataray ile ilk maçına ise bir hazırlık mücadelesi olan Yunan temsilcisi Olympiakos ile oynanan maç ile çıkmıştır. Resmi anlamda ise ilk maçına İstanbul Başakşehir maçı ile adım atan Muslera, 10 yıldan bu yana kalesini başarı ile korumaktadır.