EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-04-2021 22:04   Güncelleme : 10-04-2021 22:04

Garanti, Akbank, Odeabank, Ziraat Bankası Kart Aidatlarını Bu Kartlarda Kaldırdı!

2021 Nisan ayında Garanti, Ziraat Bankası, Odeabank, Akbank belirli kredi kartlarından aidat ücretlerini almayacak. Bu kartlar ömür boyu aidat ödemesiz kullanılmaya devam edilecek.

Garanti, Akbank, Odeabank, Ziraat Bankası Kart Aidatlarını Bu Kartlarda Kaldırdı!

2021 yılında Ziraat Bankası, Akbank, Odeabank, Garanti Bankası kredi kartlarından bazılarına sahip olanlar, artık aidat ödemesi yapmayacaklar. Kredi kartları için aidatsız kullanım ise ömür boyu devam edecek. Daha önce Enpara.com kredi kartında böyle bir olduğu biliniyordu. 2021 senesinde ise geniş bir banka ağında aidatsız kredi kartı kullanımı yaygınlaştı.

Garanti Bankası Aidatsız Kredi Kartı

2021 yılında Garanti Bankası müşterilerinin sahip olduğu Garanti Bonus Genç kredi kartından hiçbir şekilde aidat kesintisi yapılmıyor. Kart ücreti olmayan koşullarda, yıl içinde 3.000 TL harcama yapılması halinde ise her ay en az 6 kez kampanya koşullarından yararlanılıyor. Bu kampanyalar bonus para ödemeleri ve ya alışveriş indirimleri şeklinde verilecek. Bonus Genç kredi kartıyla restoranlar ise %35 indirim kazanma şansı bulunuyor.

Akbank Aidatsız Kredi Kartı

2021 senesinde Akbank’tan Axess Business kredi kartı sahibi olanlar arık hiçbir şekilde kart aidatı kesintisine tabi olmayacaklar. Bu karta yeni başvuru yapanlar ise 1.000 TL’ye varan Chip-para kazanacaklar. Bankanın anlaşmalı olduğu marketlerden kart ile alışveriş yapanlar 200 TL bonustan yararlanacaklar. Taksitsiz alışveriş yapmak zorunda kaldıklarında ise mpbil bankacılık üzerinden tek çekim alışverişleri 3 taksite bölebilecekler.

Odeabank ve Ziraat Bank Aidatsız Kredi Kartları

2021 senesinde Odebank’ın Bank’o kredi kartını kullananlar ömür boyu aidat ödemeyecekler. Farklı kampanyalardan yararlanabilecekler. Ziraat Bankası’ndan Genç Bank kart alanlar ise yine aidat ödemesi yapmayacaklar. Bu kart sayesinde gençlere özel yıllık aidat ödemesi model sunuluyor.

Enpara.com Aidatsız Kredi Kartı

2021 yılında kart aidatı almayan bu bankalardan çok önce Enpara.com kredi kartlarının da kesintiye uğramadıkları biliniyordu. İlk dönemde aidatsız kartı çıkaran Enpara.com, kredi kartı kullanımında büyük avantajları sunuyor. Enpara.con kredi kartına sahip olanlar 2021 yılı içinde harcamalarını sıfır faiz üzerinden taksitlendirecekler. Diğer yandan dijital platformlardan ürün aldıklarından %50 indirimden yararlanabilecekler.