GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 12:53   Güncelleme : 15-02-2021 12:58

Gelir İdaresi Başkanlığı Çok Sayıda Personel Alımı Yapıyor!

Şubat ayının ilk günlerinden itibaren duyurulan Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından personel alımı duyurusu yayımlandı. Yayımlanan ilanla ilgili detaylar belli oldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı Çok Sayıda Personel Alımı Yapıyor!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından pek çok ilde 280 sözleşmeli destek personeli alımı yapılacaktır. Yapılacak olan alımlarla ilgili detaylara haberimizde yer verdik. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı Şoför Alımı başvuru şartları nelerdir? Hangi illerde alım yapılacaktır?

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
  • 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, 
  • Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak,
  •  ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Geçerlilik süresi dolmamış D1 veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Hangi İllerde Kaç Kişi Alınacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 280 şoför alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılacak olan alımla ilgili alım yapılacak iller belli oldu.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 15 Şubat 2021 tarihi ile 24 Şubat 2021 tarihleri arasında http://sinav.gib.gov.tr adresinde bulunan Online Sınav Sistemine kayıt olarak sistemler bulunan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasıyla ilgili açıklamalar internet sitesinde bulunmaktadır. İlan edilen görev yerlerinden en fazla 5 tercihte bulunabilirsiniz.