EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2021 18:20   Güncelleme : 30-03-2021 13:29

Güncel Uygun Faizli Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi kartı borcu için birçok kişi alternatif çözümler arıyor. En uygun kredi kartı borcu kapatma kredisi veren bankalar hangileridir, şartları nelerdir? İşte detaylar...

Güncel Uygun Faizli Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi kartlarına borçlu olanlar için borçlarını hemen ödemek faiz oranlarından kurtulmak için etkili bir çözüm sunuyor. Özellikle her ay kredi kartı borcu ödemekte zorlanan ve yüksek ödeme rakamları ile karşılaşanlar için kredi kartı borcu kapatma kredisini farklı bankalar veriyorlar.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank tarafından sunulan borç kapatma kredisi için aylık faiz oranı yüzde 1,89 üzerinden hesaplanıyor. En düşük 200 lira, en yüksek 20 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi sağlayan banka 12 aya varan vade oranları sunuyor. Buna göre 12 aylık 1000 TL borç kapatma kredisi kullanıldığında aylık ödenecek taksit tutarı 96 TL olarak belirleniyor. Tekliflerden yararlanmak ve borç kapatma kredisi kullanmak isteyenler Akbank şubelerinden ve mobil şubeden başvuru yapabiliyorlar.

AKBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank tarafından sunulan borç kapatma kredisi 30.000 TL’ye kadar müşterilere sunuluyor. Aylık faiz oranları ise vade süresine göre değişkenlik taşıyor. 1,64 oranından başlayan kredi kapsamında 10.000 TL borç kapatma kredisi çekildiğinde 36 aylık vade süresinde aylık bankaya ödenecek tutar sabit 390 TL oluyor. Vade süresi arttıkça faiz oranları da yüzde 2,40’a kadar yükseliyor.

QNB FİNANSBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ

Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi

36 aya varan vade süreleri ile borçları kapatma imkânı sunan Garanti BBVA bireysel müşteriler için en üst limiti 25 bin TL, kurumsal müşteriler için ise en üst limiti 60 bin TL olarak belirledi. Vade süresine göre farklılık taşısa da kredi faiz oranları 36 ayda yüzde 2,22 olarak uygulanıyor. Buna göre 10.000 TL borç için 36 ay vadeli kredi kullanıldığında aylık 435 TL bankaya ödeniyor ve toplam tutar da 15,725 TL ediyor.

GARANTİ BBVA BORÇ KAPATMA KREDİSİ

Borç Kapatma Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Borç kapatma ya da transferi kredisi çekmeden önce müşterilerin belirli noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Bu kapsamda çekilen krediler kişilerin hesaplarına tanımlanmıyor. Başka bir deyişle söz konusu tutar, borç tutarı kadar kullandırılıyor ve doğrudan borcun kapatma işlemi sağlanıyor. Bu yüzden nakit para olarak borç kapatma kredisi müşterilere verilmiyor.