MAGAZİN
Giriş Tarihi : 20-04-2021 10:02   Güncelleme : 20-04-2021 10:02

Hadise'ye Yönelik Yapılan Yayınlara Yasak Geldi! Ünlü Şarkıcı: “Hesap Soracağım!”

Ünlü şarkıcı Hadise’ye yönelik Reza Zarrab ile ilişkisi olduğuna dair yapılan yayınlara yönelik mahkemeden durdurma kararı alındı. Bu karar kapsamında Hadise ile ilgili olarak bu konuyla ilgili haber yapılamayacak. Uzun bir süredir konuyla ilgili olarak açıklamalar yapan Hadise, bu durumun başına geldiği için de üzgün olduğunu ve asılsız iddialardan oluştuğunu geçen haftalarda bildirmişti.

Hadise'ye Yönelik Yapılan Yayınlara Yasak Geldi! Ünlü Şarkıcı: “Hesap Soracağım!”

Şarkıcı Ebru Gündeş geçen günlerde Reza Zarrab ile sürmekte olan 11 yıllık evliliğini sonlandırmak amacıyla geçen günlerde Bodrum Aile Mahkemesi’ne dava açmıştı. Gündeş tarafından mahkemeye sunulan dilekçede Zarrab’ın başka kadınlar ile ilişkisi olduğu öne sürülmüştü.

Haberleri İftira Olarak Değerlendirdi

Gündeş tarafından boşanma davasının açılması sonrasında ünlü şarkıcı Hadise’ye yönelik bazı haber sitelerinde ve sosyal medya kanallarında, Zarrab’ın ilişki içinde olduğu kadınlardan birisi olduğuna yönelik haberler yayınlanmıştı. Hadise ise bu durum sonrasında sosyal medya hesabı Instagram üzerinden açıklamalarda bulunmuş ve bu haberlerin tamamen adını lekelemek ve iftira atmak için yapıldığını belirtmiş, bu türden haberleri yayanlara karşı da suç duyurusunda bulunacağını belirtmişti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Hadise şu ifadelere yer vermişti; “Güne hakkımda çıkmış olan inanılmaz iftiralar ile başladım. Şimdiye kadar karşılaşmış olduğum tüm hakaretler, aşağılamalar ve iftiralara karşı sabırlı ve empati kuracak şekilde yaklaştım. Ama bu durum bu kadar da uzun boylu değil. Kimse benim namusumu, şerefimi lekeleyemez. Avukatım Hakan Öncel aracılığı ile yapmış olduğum tüm hukuki yollar ile bu mübarek ramazan gününde bana bunları yaşatmış olanlardan hesap soracağım,” demişti.

Mahkeme Yayınlara Yönelik Yasak Getirdi

Söz konusu iddialar üzerine Hadise avukatı aracılığı ile İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesine başvuru yaptı. Mahkeme durumu değerlendirerek Hadise’nin Zarrab ile ilişkisi olduğunu öne süren yayınlara yönelik yasaklama kararı getirdi. Bunun yanında mevcut yayınların kaldırılmasına, sosyal medya kullanıcıların bu gönderilerine de kısıtlama kararı getirilmiş oldu.

Reza Zarrab bir süredir Halkbank davası yüzünden ABD’de yargılanıyor ve hapishanede bulunuyor. Zarrab’ın davası ile ilgili olarak son gelişmelerin ne olduğu henüz ABD yetkili makamları tarafından açıklanmadı.