GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:54   Güncelleme : 16-02-2021 10:06

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırılıyor Mu? Karar Verildi..!

Sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasıyla ilgili açıklama geldi. Gelen açıklamada Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısından sonra yeni normalin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırılıyor Mu? Karar Verildi..!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılması bekleniyor. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısının ana gündemi kısıtlamalar olacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırılıyor Mu?

1 Mart 2021 tarihinden itibaren kısıtlamaların kaldırılacağı ve kısıtlamaların il bazında bu tarihten itibaren gevşetileceği öğrenildi. Bildiğiniz üzere sağlık bakanlığı tarafından dün akşam bir tablo paylaşıldı. 100 Bin Kişi içerisinde illerdeki vaka sayısını gösteren harita yayımlandı. Bu haritaya göre hareket edileceği ve illerde olan vakaların azlığına göre kısıtlamaların kaldırılacağı tahmin ediliyor.

“İllere göre haftalık yani 8 ile 14 Şubat arası her 100 Bin kişide vaka sayısı İstanbul'da 60,19, Ankara'da 35,49, İzmir'de 44,39 oldu. Haftalık vaka sayısında ilk üç il Trabzon, Rize ve Ordu yer aldı."

Sokağa çıkma yasağında il bazlı saat değişikliği yapılacağı tahmin edilirken, hafta sonu yasaklarının kaldırılacağı ve akşam kısıtlamalarının devam edeceği tahmin edilmektedir. Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde haberust.com olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.