MAGAZİN
Giriş Tarihi : 01-04-2021 09:51   Güncelleme : 01-04-2021 09:51

Haluk Levent'ten Müzisyenlere Önemli Destek

Salgın yüzünden sahne alamayan ve uzun süredir ekonomik zorluklar çeken müzisyenler için Haluk Levent önemli bir destek sağladı. Salgın yüzünden işsiz kalan müzisyenlere destek olmak amacıyla Haluk Levent bir reklam filminde oynadı ve reklamdan kazandığı ücreti 51 müzisyenin hesabına paylaştırarak yatırdı. Bu hareketi sonrasında Levent büyük beğeni topladı.

Haluk Levent'ten Müzisyenlere Önemli Destek

Birlik Sendikası tarafından yapılan açıklama kapsamında Levent’in salgın yüzünden işsiz kalmış olan müzisyenlerin hesabına 3 bin TL yatırıldığı bildirildi. Levent’in bu türden projeler kapsamında elde edeceği gelirler ile daha fazla müzisyene destek olacağı belirtiliyor.

Reklam Gelirini Müzisyenlere Bağışladı

Konuyla ilgili olarak Birlik Sendikası Müzik Emekçileri Örgütlenmesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Salgın koşulları sebebiyle müzik sektöründe yol açtığı yıkımın biraz da olsa giderilmesi için Birlik Sendikası üyesi müzik emekçilerine yönelik olarak kendisi de bir müzisyen olan Haluk Levent ile bir dayanışma projesi hayata geçirilmiştir. Bugün itibariyle Levent’in oynamış olduğu reklam filminden elde ettiği kazancın büyük bir bölümü Birlik Sendikası üyesi olan ve ihtiyaç sahibi durumunda bulunan 51 müzik emekçisine 3 bin TL olacak şekilde ulaşmıştır.”

Destekler Devam Edecek

Sendika tarafından yapılan açıklamada desteklerin devam edeceğine dair mesajlar da verildi. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde: “25 Ocak 2021 tarihinde sendikamız tarafından yayınlanan bildiri ile tüm müzik sektöründe olan emekçileri örgütlenmeye ve hakları için mücadele etmeye çağıran sendikamız bunun karşılığını almaya başladı. Geçen süre kapsamında müzik sektörü içinde farklı iş tanımları kapsamında çalışmakta olan çok fazla emekçi sendikaya üye oldu ve bu sayı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Sendikanın müzik emekçisi üyeleri ile yapılan toplantı kapsamında sektörde salgından kaynaklı sorunlar ele alınmış ve bu sorunların hafifletilmesine yönelik planlar da hızlı bir şekilde hayata geçirilmiştir.

Bu kapsamda, Haluk Levent ile bir dayanışma projesi hayata geçirilmiş ve Levent’in reklam gelirinden elde ettiği meblağın büyük bir kısmı sendika üyesi olan 51 müzik emekçisine ulaştırılmıştır. Haluk Levent ile sendikamız arasındaki işbirliği devam edecek ve salgın koşullarında müzik emekçilerine destek vermeye devam edilecektir.”