MAGAZİN
Giriş Tarihi : 13-04-2021 11:03   Güncelleme : 13-04-2021 09:57

Hazal Kaya Acil Serviste Yer Bulamadığını Söyledi

Ünlü oyuncu Hazal Kaya bir süre önce koronavirüse yakalandığını açıklamıştı. Sosyal medya hesabı üzerinden virüse yakalandığını takipçileri ile paylaşan Kaya, gelişmelere yönelik olarak da açıklamalar yaptı. Kaya, koronavirüsü atlattığını ancak tansiyon sıkıntısı yaşadığını ve bunun için acil servise gitmek istediğini fakat tüm hastanelerin acil servislerinde doluluk olduğunu belirtti.

Hazal Kaya Acil Serviste Yer Bulamadığını Söyledi

Sosyal medya hesabından takipçilerine ve kamuoyuna yönelik hastalık süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaya, koronavirüsü atlattığını fakat hastalığın bir etkisi olarak tansiyon sorunları yaşadığını belirtti. Tansiyon sorununu tedavi ettirmek için hastanelere gittiğinde ise acil servislerde yer bulamadığını söyledi.

Koronavirüsü Evde Atlattı

Ekranların sevilen ismi ve özellikle Aşk-ı Memnu’daki rolü ile tanınan Hazal Kaya, yeni dizi projesine başlamış fakat geçen haftalarda koronavirüse yakalandığı için evde tedavi sürecine girmişti. Evde yürütülen tedavi sonrasında virüsü yenerek tekrar sağlığına kavuşan Kaya, dizi setlerine de dönüş yaptı. Fakat virüs sonrasında tansiyon sorunları yaşayan Kaya, bu sefer de sette fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırılmak istendi. Fakat artan virüs vakaları yüzünden acil servislerde yer bulunmadığını açıklayan Kaya bu duruma dikkat çekti.

Yaşadığı zorlu anları takipçileri ile paylaşan Kaya, duruma dikkat çekti ve salgının çok şiddetli geçtiğini ve herkesin bu konuda dikkatli olması gerektiğine vurgu yaptı. Aynı zamanda Kaya, ifadelerinde salgının her geçen gün arttığına da uyarı yaptı.

“Gerçekten Çok Zor”

Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Covid sonrasında tansiyonum ile ilgili sorunlar yaşamaya devam ediyorum. Dizi çekimleri için sette bulunduğum sırada fenalaştım ve setteki ilk yardım ekibi eko çekimi için acile götürmek istediler. Ama tüm hastanelerin acil servisleri dolu olduğu için gidemedik. 112 ile hastaneler arasında da tuhaf ve anlaşılmayan bir iletişim sorunu var anlaşılan. Ben eve dönebilecek durumdaydım ve bu yüzden kendimi şanslı sayıyorum. Fakat benim kadar şanslı olmayanlar bu durumda ne yapacaklar, bilemiyorum. Gerçekten çok zor,” dedi.

Evde tedavi yöntemi ile koronavirüsü atlatan Kaya’nın yaşadığı tansiyon sorununun virüs vakalarında artçı bir etki olarak değerlendirmesi yapılıyor. Virüs geçmiş olsa bile hastalarda bir süre daha etkileri hafif şekilde seyredebiliyor.