EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-04-2021 20:04   Güncelleme : 12-04-2021 20:04

Hindistan’dan Şaşırtıcı Kripto Para Açıklaması Geldi!

Tüm dünyada olduğu gibi Hindistan’da da kripto para piyasası önemli bir büyüme kaydetti. Hint kripto para topluluğunda son dönemlerde inanılmaz bir büyüme yaşandı. Bununla beraber Hindistan kripto para yasakları ile ilgili en çok gündeme gelen ülkeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda gelişen piyasa ile ilgili düzenleyicilerin yetersizliği de ciddi sorunlar oluşmasına neden oluyor. Konu ile ilgili Hindistan hükümet yetkililerinden yeni açıklama geldi.

Hindistan’dan Şaşırtıcı Kripto Para Açıklaması Geldi!

Son dönemlerde kripto para yasakları ile ilgili sürekli gündeme gelen Hindistan’da yasak iddialarına rağmen kripto piyasası büyümeye devam ediyor. Bununla beraber ülkede kripto para düzenleyicilerinin yetersizliği de piyasanın gelişmesi önünde engel oluşturuyor. Hükümet konu ile ilgili yeni açıklamasında kripto paralara yönelik önyargılı bir tavırları olmadığını ve bu konuda açık fikirli bir tutum benimsediklerini belirtti. Ülkenin dijitalleşmesi noktasında kripto para piyasasına önem veriliyor.

Kripto Para Yasakları İle İlgili Tasarı Henüz Parlamentoya Girmedi

Hindistan Maliye Bakanlığı Dış İşleri Bakanı Anurag Thakur, ülkede kripto paraların yasaklanacağına yönelik ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Hindistan hükümetinin kripto para konusunu ana gündem maddelerinden biri olarak değerlendirdiğini belirten Thakur, kripto para yasakları ile ilgili söz konusu tasarının henüz parlamentoya girmediğini belirtti. Kripto para yasakları ile ilgili farklı görüşlerin olduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakanı Thakur, ülkenin dijitalleşmek istediğini belirtti. Anurag Thakur kripto para yasaklarının dijitalleşme çalışmalarına aykırı bir noktada durabileceğini belirtti.

Thakur açıklamalarında ülkenin inaovasyonlara yönelik adımlarından bahsetti. Aynı zamanda Hindistan Merkez Bankası’nin dijital para çalışmalarına da dikkat çeken Thakur, kripto paralara yönelik açık görüşlü olduklarını açıkladı.

Kripto Paraların Değişken Yapısı Endişe Yaratıyor

Dışişleri Bakanı Thakur açıklamalarında kripto paralarla ilgili endişelerine de yer verdi. Başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere kripto paraların değişken bir yapısı olmasına dikkat çeken Thakur, yüksek volatiliteye vurgu yaptı.  Kripto para piyasasındaki yüksek dalgalanmalara karşı yatırımcıları korumak gerektiğinin de altını çizdi. Thakur kripto paralarla ilgili endişeleri olmasına rağmen kripto paralara tamamen karşı olmadıklarını açıkladı.