MAGAZİN
Giriş Tarihi : 06-02-2021 15:16   Güncelleme : 06-02-2021 15:16

İbo Show konuğu Kamuran Akkor kimdir? Kamuran Akkor aslen nereli, kaç yaşında?

Star Tv'de her cumartesi akşamı izleyici ile buluşan İbo Show'da bu akşam adeta yıldızlar geçidi var. Bu hafta konuklar arasında bulunan yıldız isimlerden biri de Kamuran Akkor oldu.

İbo Show konuğu Kamuran Akkor kimdir? Kamuran Akkor aslen nereli, kaç yaşında?

Star Tv'de her cumartesi akşamı izleyici ile buluşan İbo Show'da bu akşam adeta yıldızlar geçidi var. Bu hafta konuklar arasında bulunan yıldız isimlerden biri de Kamuran Akkor oldu. Kamuran Akkor, 1947 senesinde İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı. Kamuran Akkor aynı zamanda Türk Müziği yorumcusu Gönül Akkor'un da kız kardeşidir. Babası Tahsin Bey'in o güzel sesi ile ve annesi Muzaffer Hanım'ın udu ile eşlik ettiği ve musikinin hiç eksik olmadığı sevgi dolu bir ailede büyümüştür. Kamuran Akkor hakkında merak edilenler haberimizin detayında...

Cumartesi akşamları izleyicilerine oldukça keyifli dakikalar yaşatan İbo Show'un bu haftaki konukları arasında Türk sanat müziğinin önemli isimlerden biri olan Kamuran Akkor oldu. Kamuran Akkor, pop müzik ile girmiş bulunduğu yolda kendini arabesk müziğe kaptırarak bu yönde ilerleyen ve bir bir şöhrete kavuşan çok önemli bir sanatçımızdır. İşte Kamuran Akkor ile ilgili merak edilenler...

KAMURAN AKKOR KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Kamuran Akkor, Gönül Akkor'un kız kardeşidir. 1947 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası Tahsin Bey'in ve annesi Muzaffer Hanım'ın udu ile eşlik ettiği, musikinin hiç eksik olmadığı sevgi dolu bir yuvada büyümüştür. Kamuran Akkor, müzisyen Vasfi Uçaroğlu ile evlenmiştir.

1960 ve 1970 seneleri arasında Gönül Akkor'un kız kardeşi olarak yazılı ve görsel basının ilgisini üstüne çekmiştir. 1967 senesinde Vasfi Uçaroğlu tarafından Berkant'ın yanına solist olarak seçilmiştir ve 1968 senesinde şöhrete ilk adımını, Sezen Cumhur Önal'ın sözlerini yazdığı, aşk eski bir yalan, kime niyet kime kısmet, seni beklerim öptüğün yerde ve reyhan şarkılarının bulunduğu 45'lik plakları ile ülke çapında bir üne kavuşmuştur. İlk plağını piyasaya sürdükten sonra çok kısa sürede şöhrete adım atmış bir sanatçıdır.

Sanatçı Kamuran Akkor, 1968 senesinde kendisi gibi müzisyen olan Vasfi Uçaroğlu ile nikah masasına oturmuştur. Bu evlilikten 2 tane kız çocukları olmuştur. Bu kız çocuklarının isimleri de Menekşe ve Mine'dir. Eşi 2011 senesinde hayata gözlerini veda etmiştir.

KAMURAN AKKOR ALBÜMLERİ NELERDİR?

1. 1974 – Kader Çıkmazı
2. 1986 – Sev Yeter
3. 2004 – Yüzde Yüz
4. 2004 – Kraliçe ve Müzik
5. 2005 – Reyhan
6. 2010 – Arabeske Devam
7. 2015 – Bir Teselli Ver
8. 2015 – Döner Çarkı Felekler