MAGAZİN
Giriş Tarihi : 05-04-2021 15:03   Güncelleme : 05-04-2021 15:03

Kerem Alışık Babasına Seslendi: “Kemik Gibi Batıyor Özlemin”

Türk sinemasının unutulmaz ismi Sadri Alışık’ın doğumunun 96’ncı yıl dönümü bugün kutlanıyor. Ünlü isim için pek çok mecrada doğum günü kutlaması yapılırken, bir kutlamada kendisi gibi oyuncu olan oğlu Kerem Alışık’tan geldi. Oğul Alışık babasını anarken duygusal ifadeler kullanarak özleminin her an yanında olduğundan bahsetti.

Kerem Alışık Babasına Seslendi: “Kemik Gibi Batıyor Özlemin”

Alışık babasının doğum günü için sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile babasının hem doğun gününü kutladı hem de kendisini ne kadar çok sevdiğini belirtmiş oldu. Alışık, yaptığı paylaşım ile takipçileri tarafından da olumlu dönüşler aldı.

“Kemik Gibi Özlemin Batıyor”

Kerem Alışık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda babasına dair özlem dolu ifadelerde bulundu. Alışık: “Sadri Alışık 96 yaşında. Biz kaldık küçük bir çocuğun sessiz çığlığı içerisinde. Ne tarafa dönsem, kemik gibi batıyor özlemin kalbimize. Kutlu olsun doğum günün, iyi ki doğdun, iyi ki varsın Sadri Alışık,” ifadelerine yer verdi.

Alışık’ın ifadeleri kısa sürede takipçileri tarafından beğenilirken başka kullanıcılar da Alışık’ın doğum gününü kutladılar. Aynı zamanda ünlü arama motoru Google da usta oyuncunun doğum gününü özel bir tasarım ile kutladı. Bugün Google’a giren kullanıcılar Alışık için tasarlanmış olan “doodle” ile karşı karşıya kaldılar. Sadri Alışık’ın unutulmaz selam verme şeklini içeren tasarım kullanıcılar tarafından beğeni topladı.

Sadri Alışık Kimdir?

Türk sinemasının unutulmaz ismi Sadri Alışık 5 Nisan 1925 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 18 Mart 1995 tarihinde yaşamını kaybeden Alışık, yaşamında pek çok filmde rol aldı ve unutulmaz sahneler ile hafızalara kazındı. Özellikle canlandırdığı Turist Ömer tiplemesi ile geniş kesimlerin beğenisini kazanmış olan Alışık, çok küçük yaşlarda oyunculuğa başladı. Bir süre tiyatro eğitimi alan Alışık, 1944 yılında sinemaya ilk adımını atmış oldu. Bu tarihten başlayarak çok fazla filmde rol alan ve Turist Ömer ve Ofsayt Osman tipleri ile hafızalarda yer edinen Alışık, yaşamı boyunca 200’ün üzerinde filmde rol aldığı biliniyor. Pek çok ödül de kazanan Alışık, son olarak ölümünden bir yıl önce verilen Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştı.