ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 07-02-2021 00:06   Güncelleme : 07-02-2021 00:06

Köpeklerin En Sevdiği 5 Oyun

Dünya genelinde sanatın somut hali olarak karşımıza çıkan sıra dışı canlılar arasında bulunan köpekler, estetik görünümleriyle herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Köpeklerin En Sevdiği 5 Oyun

Dünya genelinde sanatın somut hali olarak karşımıza çıkan sıra dışı canlılar arasında bulunan köpekler, estetik görünümleriyle herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Sokakta, mahallede, caddede, kendilerine yer bulan köpeklerin tek ihtiyacı insanlardan sevgi görmektir. Belirli bir coğrafyada yaşamayan, dünya üzerinde hemen hemen her kıtaya yayılan köpekler, dostluğum simgesi ve sanat eserlerinde kullanılmaktadır. Yapı itibariyle hareket etmekten haz duyan köpekler, insanlarla oyun oynamayı da sevmektedir. Biz bugün sizlere Köpeklerin En Sevdiği 5 Oyun Konusunda bilgi vereceğiz.

Köpeklerin En Sevdiği 5 Oyun

Dostlarınızla muhteşem bir vakit geçirmek için sizlere köpek oyunlarından bahsetmek istiyoruz. Köpek oyunları, çocukluğumuzda oynadığımız oyunlarla bire bir olsa da bu kez karakterlerden biri köpeğiniz. İşte, oyunlar…

1.Yakalamaca

Her çocuğun, çocukluğunda bir kere dahi olsa oynadığı eğlenceli oyunlardan biri olan yakalamaca, köpeğinizle de oynanabilen oyunlardandır. Oyunda olan asıl mantık, bir ya da daha fazla koşan kişinin bir ebe tarafından yakalanmasıdır. Bu oyunu köpeğinizle oynayarak oyunu köpek oyunu haline çevirebilirsiniz. Köpek dostunuzla kovalamaca yani bilinen adıyla yakalamaca oynarken oldukça zevk alacaksınız.

2. Saklambaç

Çocukluğunuza dönmek ister misiniz? Saklambaç oyunu aklınıza geldiğinizde yüzünüzde tebessüm oluşturacak olan saklambaç oyununu köpek dostlarımızla da oynayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu oyunu hem evde hem de dışarıda oynayarak, soğuk kış günlerinde köpeğinizin evde sıkılmasını da engellemiş olursunuz. Oyunu oynarken onun görmeyeceği yere saklanarak ona seslenmeli ve sizi bulmasını sağlamalısınız.

3. Frisbee

Köpek oyunu söz konusu olunca akla ilk gelen oyunlardan biri de frisbeedir. Kilolu olan köpeklerimiz için oynanması gereken oyunlar arasında yer alan frisbee oyununu oynarken köpeğinizin diski tanımasını sağlamalısınız. Bundan ötürü ilk oyunda yumuşak disk kullanmanız daha doğru olacaktır. Diski köpeğinize doğru yatay bir şekilde atarak onun diski yakalamasını sağlayın.

4. Su Oyunları

Köpekler, suyu normalden de fazla seven canlılar arasında yer almaktadır. Özellikle sıcak yaz günlerinde sıkıldıklarında onların serinlemesini ve aynı zamanda hareket etmesini sağlamak için küçük dostlarımızla su oyunlarını oynayabilirsiniz.

5. Baloncuk Oyunu

Hayatımızın vazgeçilmez parçası küçük dostumuzun keyif alacağı oyunlardan biri de baloncuk oyunu olmaktadır. Oynaması oldukça basit olan baloncuk oyunu, köpek oyunları arasında en kolay olandır. Baloncuk oyununu oynamanız için gereken bir halka, deterjan ve sudur. Bu üçü bir araya geldiğinde halkayı deterjanlı suyun içerisine batırarak köpeğinize doğru üfleyin. Köpeğinizin bu baloncukları yakalamaya çalıştığını görerek siz de keyif alacaksınız.