EKONOMİ
Giriş Tarihi : 19-04-2021 17:09   Güncelleme : 19-04-2021 17:09

Köye Dönenlere Finansman Desteği Geldi! Projeye Katılan Valilik Sayısı 32’ye Çıktı!

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası, Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlükleri ile imzaladığı anlaşma kapsamında köyüne dönenlere kredi desteği vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası kampanya kapsamında köye dönenlere 7 yıl vadeli 100 ya da 150 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlıyor.

Köye Dönenlere Finansman Desteği Geldi! Projeye Katılan Valilik Sayısı 32’ye Çıktı!

Devlet köye dönüşleri teşvik etmek amacı ile birçok yeni fırsat sunuyor. Son dönemlerde köy ve kent nüfusları arasında dengesizliklerin oluşmasına bağlı olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri büyük bir darbe aldı. Bu faaliyetlerin yeniden artması için köye dönüş teşvikleri veriliyor. Devlet köye dönenlerin kullandığı mesken ve ticarethanelerde sağladığı vergi ve harç indirimlerinin yanı sıra tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin arttırmak için Ziraat Bankası ile kampanya başlattı.

Ziraat Bankası ile yapılan anlaşma kapsamında banka köyüne dönüş yapan, tarım ve hayvancılık faaliyetlerine başlayacak olan vatandaşlara 100 ile 150 bin lira arasında 7 yıl vadeli kredi imkanı sunuyor. İlk yıl geri ödemesiz olan kredi kampanyası ile toplam 84 ay vadeli ödeme seçeneği sunuluyor. Faizsiz teşvik kredisi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Ziraat Bankası Kredi İle Tarım ve Hayvancılık Faaliyetlerini Destekliyor

Ziraat Bankası, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı İl Müdürlükleri ile imzaladığı anlaşma kapsamında vatandaşlara kredi desteği sağlıyor. Geçen yıl başlatılan kampanya ile köye dönüşlerin teşvik edilmesi ve hayvancılık faaliyetlerinin arttırılması hedefleniyor.

Ziraat Bankası’nın  “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” isimli kredi kampanyası ile tarım ve hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların üretim süreçlerinde ekonomik sıkıntılar yaşamasının önüne geçiliyor. Köye dönüşü teşvik etmek içi verilen kampanya büyük ilgi görürken, anlaşma imzalanan valilik sayısı da artmaya başladı.

Projeye Katılan Valilik Sayısı 32’ye Ulaştı

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf proje ile ilgili yeni açıklamada bulundu. Geçen sene başlatılan kampanya ile ilk olarak Tokat Valiliği ile anlaşma yapıldığını açıklayan Ferhat Pişmaf, bugün kredi kampanyası için anlaşma sağlanan valilik sayısının 32’ye çıktığını belirtti. Proje kapsamında bugüne kadar 1.250 üreticiye hayvan teslimatı yapıldı.