EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-03-2021 18:45   Güncelleme : 29-03-2021 18:45

Kredi Borcu Olanlara Müjde Vakıfbank’tan! 100 Bin TL Krediler Yapılandırılacak!

Vakıfbank 100 bin TL kredi borcuna sahip olan müşterilerinin kredilerini yeniden yapılandıracak. Bu kredilerin yeni aylık taksitleri hesaplanırken %1,32 gibi düşük bir faiz oranı esas alınıyor.

Kredi Borcu Olanlara Müjde Vakıfbank’tan! 100 Bin TL Krediler Yapılandırılacak!

2021 yılında Vakıfbank 100 bin TL kredi borcu olan müşterilerinin kredilerini yeniden yapılandırıyor. Yapılandırma işleminde kredi borcuna ilişkin yeniden hesaplanacak aylık taksitleri ise %1,32 avantajlı faiz oranı esas alınarak belirlenecek. Yapılandırmaya daha önceden 200 bin TL veya 150 bin TL kredi alan ve 100 bin TL borcu kalanlar başvuru yapabiliyorlar. Diğer yandan daha önce 100 bin TL kredi alan ve bunun altında borç tutarı kalanlarda yapılandırmaya katılacaklar.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Başvuru Şartları

Vakıfbank kredi yapılandırmasına kredisinin asgari tutarları ödemekte güçlük çeken kişiler katılım sağlayacak. Kredi notunu yükseltmek isteyen ve eski kredi borçlarının sistemden çıkmasını talep edenler 100 bin TL kredi borcu yapılandırmasından yararlanabilirler. Yapılandırmadan yararlanmak için tek şart maaş bordrosunun evrak olarak verilebilmesi oldu.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Avantajları

Vakıfbank 100 bin TL kredi borcunu yapılandırma işlemine dahil olanlar büyük avantajlardan yararlanacaklar. İlk olarak geçmiş borçları silinecek. İkinci olarak kalan 100 bin TL kredi borcu 120 ay vade %1,32 faiz oranı üzerinden yeniden hesaplanacak. Bu kapsamda müşteri aylık 1.665 TL taksitler ile hiç geçmiş borç kaydı olmadan yeni kredisini ödemeye devam edecek.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Başvuru Evrakları

100 bin TL kredi borcunu yapılandırmak için başvuruda, TC kimlik kartı, maaş bordrosu ve isme düzenlenmiş bir adet telefon, elektrik veya su faturasını evrak olarak iletmek gerekiyor. Başvurular ise online olarak kabul edilmiyor. 100 bin TL yüksek limit için banka şubelerine başvuru gerekiyor.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Başvuru Adımları

Vakıfbank 100 bin TL ödenemeyen kredi borcunu yapılandırma işlemi başvuru için kişi kendine en yakın Vakıfbank şubesine gidecek. Burada kredi departmanı müşteri temsilcilerine gerekli tüm evrakları verip, yapılandırma başvuru formunu dolduracak. Formun teslimi ardından kredi yeniden hesaplanıp, sisteme aynı gün dahil ediliyor. Kişi bir ay sonra ilk taksitlerini ödemeye başlıyor.