EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-04-2021 19:06   Güncelleme : 06-04-2021 19:06

Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Borç Kapatma Kredi Başvuruları Başladı!

2021 yılında Denizbank, Akbank, Garanti ve ING Bank borç kapatma kredilerini sunuyor. Birden fazla kredi borcuna sahip olan kişiler borçlarını tek bir kredi çatı altında birleştirerek ödeyebilecekler.

Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Borç Kapatma Kredi Başvuruları Başladı!

Garanti, Denizbank, Akbank, ING bank, 2021 yılında birden fazla kredi borcu olan kişilerin borçlarını tek bir çatı altında birleştirecek. Borç kapatma kredisi kapsamında vatandaşlar ayrı ayrı borçları ödemek ve kontrol etmek zorunda kalmayacaklar. Bu kapsamda düşük faiz oranı üzerinden 24 ay vade ile hesaplanan borç kapatma kredisi üzerinden tüm borçlar ödeniyor.

Borç Kapatma Kredisi Avantajı

Borç kapatma kredisi aynı zamanda düzenli ödemelerde kişinin kredi notunu daha da iyi bir hale getirebilmesini sağlıyor. Kapatma kredisi alındığında, geçmişe dair olan birden fazla kredi ve kredi kartı borcu sistemden kalkıyor. Bunların tümü bir kredi çatısı altında birleşerek tek bir banka kanalı üzerinde yer alacak.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi kullanmak isteyenlerin ise belirli şartlara uygunluk taşımaları gerekiyor. Sadece kredi borçları yasal takibe düşmemiş olan ve kredi notu düşük olmayanlar kapatma kredisinden yararlanacaklar.

Diğer yandan TC vatandaşı olma, 18 yaşını doldurmuş olma, ihtiyaç kredisi borç kapatma kredisinde 36 ay vade altında ödemeyi tamamlama şartlarına uygunluk sağlanması gerekiyor. Konut kredisi borçlarını ten bir çatı altında ödemek isteyenler ise maksimum 36 ay vadeden yararlanabilecekler.

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Evrakları

Borç kapatma kredisi için gerekli olan evraklar TC kimlik kartı fotokopisi, isme düzenlenmiş fatura, maaş bordrosu veya gelir belgesi, eski kredinin ödeme planı olarak belirlenmiştir. Bu evraklar ile bankalara bizzat başvurunun yapılması gerekiyor. Borç kapatma kredisinde farklı bankalar üzerindeki borçlar, bir bankaya taşındığı için online başvuru talepleri alınmıyor.

Borç Kapatma Kredisine Başvuru

Borç kapatma kredisine başvurmak için kişi Denizbank, Akbank, Garanti ve ING Bank şubelerinden tercih ettiğine gidecek. Evraklar burada müşteri temsilcilerine iletilip, borç kapama kredisinden yararlanılmak istendiği belirtilecek. Adından kapatma kredisi başvuru formu kimlik ve iletişim bilgileriyle dolduruluyor. Form imzalama ve teslim aşamaları ardından başvuru tamamlanıyor.