EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-04-2021 15:09   Güncelleme : 07-04-2021 15:09

Kripto Para Fonları 4,5 Milyar Dolar Oldu! Tüm Zamanların Rekor Seviyesi Geldi!

Dijital para yöneticisi Coinshares’in yayımladığı son verilere göre kripto para fonlarında 4,5 milyar dolarlık rekor seviye kayda geçti. Geçen senenin son çeyreğinde 3.9 milyar dolar olan fonlar 4,5 milyon dolara yükseldi.

Kripto Para Fonları 4,5 Milyar Dolar Oldu! Tüm Zamanların Rekor Seviyesi Geldi!

Dijital para yöneticisi Coinshares son verilerini yayınladı. Bu senenin ilk çeyreğinden kripto para fonlarının 4,5 milyar dolar düzeyine yükseliş yaparak rekor kırdığını belirtti. Geçen senenin son çeyreğinde 3,9 milyar dolar olan kripto para fonları rekor bir artışla 4,5 milyar dolara ulaşıyor. Verilere göre ilk çeyrek içinde %240’lık artışın yaşandığı belirtildi.

Piyasa Değeri ve Fon Yükselişi

Kripto para sektörüne ilişkin piyasa değeri hafta başında 2 trilyona ulaşarak tüm zamanların zirvesini gördü. Bu detaya da değinene uzmanlar, şimdi ise genel olarak fonlarda bir artışın bulunduğunu belirttiler. Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyonun üzerinden konumlandığına ve kripto paraların gitgide daha fazla tercih edilir olduğuna dikkat çektiler.

En Fazla Para Girişi BTC ve ETH İçin Yapıldı

Coinshares verilene göre, 2021 ilk çeyrek içinde 3,5 milyar dolar ile en fazla para girişi Bitcoin işlemleri için yapıldı. Bu kapsamda lider kripto para biriminin işlem hacmini de koruması bekleniyor. Bitcoin ardından kripto para işlemlerinde en çok para girişi yapılan altcoin ise Ethereum oldu. Verilere göre ilk çeyrek içinde Ethereum işlemleri için 765 milyon dolarlık para girişi yapıldı.

Analistler ve Coinshares Bitcoin piyasasının giderek daha fazla kabul görmeye başladığını belirtiyor. Ona karşı duran hükümetlere ve ülkelere rağmen, yatırımcıların kripto para yatırımını daha fazla tercih etmeye başladıklarını belirtiyorlar.

Kurumsal Yatırımcılar Artıyor!

Uzmanlar fonlarda yaşanan artışların kayda değer bir kısmının ise bireysel yatırımcılar harici kurumsal yatırımcılardan geldiğini belirtiyorlar. Özellikle ilk çeyrek içinde dünyanın önemli firmalarının Bitcoin alımına yöneldikleri ve kısa vade içinde çok yüksek para değerleri üzerinden alımların yapıldığını açıklıyorlar. Microsoft, Tesla, Netflix gibi bir çok önemli markanın Bitcoin alımları ardından piyasanın daha fazla hareketlendiği belirtiliyor.

Altcoinler Yükselebilir!

Analistler, kripto para fonlarındaki artış ardından bu haberin piyasayı şekillendireceğini ifade ettiler. Veriler kapsamında fonların artmasının piyasa için pozitif bir etki yapacağını vurguluyorlar. Özellikle altcoinlerde fiyat artışının pozitif gündem haberlerine bağlı olarak gelişebileceği düşünülüyor.