EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-04-2021 22:06   Güncelleme : 17-04-2021 22:06

Kripto Para Yasakları Karaborsa Yaratabilir!

Skybridge Capital CEO’su Antony Scaramucci, son olarak Türkiye’de kripto paralar ile ödeme yapılmasının yasaklanması üzerine kripto para yasakları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Scaramucci kripto para yasaklarının Bitcoin gibi popüler birimlerin ivmesini düşüremeyeceğini belirtti. Ünlü isim yasakların karaborsa oluşmasına yol açtığını aktardı.

Kripto Para Yasakları Karaborsa Yaratabilir!

Antony Scaramucci CNBC’de yayınlanan Squawk Box isimli programa konuk oldu. Türkiye’de kripto para ödemelerinin yasaklandığını hatırlatan ünlü isim diğer devletlerden de kripto paralar ile ilgili yeni yasakların gelebileceğini belirtti. Scaramucci yerel para birimi stabil olmayan ülkelerin Bitcoin gibi kripto paraların trading olarak kullanılmasını istememesinin normal olduğunu belirtti. Ünlü isim diğer ülkelerden de benzer yasaklamalar bekliyor.

Antony Scaramucci kripto para yasakları ile ilgili açıklamalarında, bu yasakların Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ivmesinin düşüremeyeceğini açıkladı. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in bu gelişmelerin etkisi ile kısa vadede fiyat bozulması yaşayabileceğini bununla beraber uzun vadede zarar görmeyeceğini aktardı. Scaramucci, kripto paraların yasaklanması ile kullanımı da son bulmayacağını, yasakların karaborsa yaratılmasını tetiklediğini aktardı.

Antony Scaramucci: Devletler Bitcoin’in Yükselmesine Hazır Değil

Antony Scaramucci açıklamalarında devletlerin yasaklama tutumlarını arkasındaki nedenlere de değindi. Scaramucci devletlerin henüz Bitcoin vb. teknolojilere hazır olmadığını bu nedenle de Bitcoin’in erken döneminde olduğumuzu belirtti. Ünlü isim yasakların ve devletlerin Bitcoin gibi teknolojilere hazır olmamasının yanı sıra lider kripto para biriminin arzının kısıtlı olması konusuna da değindi. Ünlü isim kısıtlı arz özelliğinin Bitcoin’in erken dönemde olduğunun bir göstergesi olduğunu açıkladı.

Bitcoin hakkında uzun vadede olumlu gelişmeler yaşanmasını bekleyen Scaramucci, fiyat beklentisi ile ilgili de açıklama yaptı. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in 2021 yılının sonuna kadar 100 bin dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor.

Bitcoin Ödeme Sistemi Olarak Kullanışlı Değil

Scaramucci açıklamalarında Bitcoin’in ödeme sistemi olarak kullanılmasını da eleştirdi. Lider kripto para biriminin özellikle küçük meblağların transfer edilmesinde hiç işlevsel olmadığını açıklayan Scaramucci, Bitcoin ile yüklü transferlerin gerçekleştirilebileceğini belirtti. Küçük meblağ transferlerinde yüklü ödemeler yapılması gerektiğine dikkat çeken ünlü yatırımcı, küçük meblağlar için yeni teknolojilerin yaratılması gerektiğini düşünüyor.