MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-03-2021 11:20   Güncelleme : 25-03-2021 11:20

Kuruluş Osman Beklenmedik Bir Ayrılığa Sahne Oldu! Şok Ayrılık Sonrasında...

Çarşamba akşamları ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde beklenemeyen bir ayrılık yaşandı. Dizide başarılı oyuncu Celal Al’ın canlandırdığı Abdurrahman Gazi Moğolların baskını sonrasında öldürülerek diziye veda etti. Yapımcıdan teşekkür notu geldi.

Kuruluş Osman Beklenmedik Bir Ayrılığa Sahne Oldu! Şok Ayrılık Sonrasında...

Başrollerini Burak Özçivit, Özge Törer ve Tamer Yiğit gibi başarılı oyuncuların oluşturduğu çarşamba akşamlarının merakla beklenen yapımı Kuruluş Osman dün akşam 51. bölümü ile ekranlara geldi. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini konu alan, tarihi noktaları vurgulayan Kuruluş Osman dizisinde izleyenleri üzen bir ayrılık yaşandı. Diriliş Ertuğrul dizisinde Abdurrahman Alp karakterine hayat veren, Kuruluş Osman dizisinde de Abdurrahman Gazi’yi canlandıran Celal Al, dün yayınlanan 51. bölümü ile diziye veda etti. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ yaptığı paylaşımına “ bir destanı anlatmak için çıktığımız bu yolda ilk günden bugüne; canla, başla, aşkla çalışan kıymetli oyuncumuz Celal Al’a emekleri için çok teşekkür ederim” notunu düştü.

Yeni Bölüm Beklenmedik Gelişmelere Sahne oldu

Her hafta yayınlanan bölümleri ile heyecan yaşatan Kuruluş Osman dizisinde bu hafta da çarpıcı gelişmeler yaşandı. Kayı obasında Moğollar ile mücadele devam ederken düzenlenen düğün toyunun basılması sonucu Abdurrahman Gazi öldürüldü. Obada dengeler değişirken Togay, Osman Bey’den Malhun Hatun’un serbest bırakılması karşılığında Yarhisar Tekfuru Aris’in serbest bırakılmasını istedi. Osman Bey’in planlarını boşa sayan Umur, Bey Nikola ile kızının hayatına karşılık yapılacak bir anlaşmanın arifesine gelir.

Osman Bey İnegöl Kalesini Fethedecek

Kayı obasında Moğollar ile mücadelesi devam eden Osman Bey fetihlerine ara vermiyor. Yayınlanan son bölümde İnegöl Kalesini fethedilmek için hazırlıklara başlayan Osman Bey, ordusuna katılmaları v tek sancak altında toplanmaları için Türk obalarına seslendi.

Kuruluş Osman 52. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Dün akşam yayınlanan nefes kesen bölümün ardından Kuruluş Osman dizisinde önümüzdeki hafta yaşanacak gelişmelere yönelik fragman ekranlara geldi. Osman Bey’in esir değiş-tokuşu için planı merak edilirken, Nikola’nın Umur Bey’e teklifinin ne olacağı hakkında yorumlar yapıldı. Türk Beylerinin Osman Bey’e nasıl bir karşılık vereceği de merak konusu oldu.