MAGAZİN
Giriş Tarihi : 05-04-2021 18:06   Güncelleme : 05-04-2021 18:06

Leyla ile Mecnun'da Önemli Gelişme! Tek Bir Oyuncu İkna Edilemedi

Yayınlandığı dönemde ekranların en çok izlenen dizisi haline gelmiş olan ve bitiminin üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyan Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölüm çekimlerinin başlayacağı bir süredir gündemdeki yerini koruyor. Kulislerden elde edilen bilgilere göre dizinin pek çok oyuncusu yeni bölümler için ikna edildi ama bir oyuncu dizi için ikna edilemedi.

Leyla ile Mecnun'da Önemli Gelişme! Tek Bir Oyuncu İkna Edilemedi

Kısa bir süre önce Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu dijital içerik platformu Exxen tarafından Leyla ile Mecnun’un yeni bölümlerinin çekileceği ve bunun için de ekip üyelerinin bir araya getirilmeye çalışıldığı öğrenilmişti. Bununla ilgili olarak son gelişmeler ise dizi oyuncularının çoğunun teklife sıcak baktığı yönünde oldu.

Leyla ile Mecnun Yeniden Ekranlara Dönmeye Hazırlanıyor

2011 ve 2013 yılları arasında TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan ve kısa sürede fenomen haline gelen Leyla ile Mecnun bir döneme damgasını vurmuştu. Dizinin yeni versiyonun çekileceği ise geçen haftalarda gündeme gelmiş ve sevenleri tarafından mutluluk ile karşılanmıştı. Meraklıları yeni bölümlerin ne zaman çekileceğini beklerken dizinin tekrar ekrana taşınması için önemli bir sorun oluştu.

Eski kadrosu ile çekilmesi hedeflenen dizi için oyuncular ile görüşmeler devam ediyor. Tüm sorunların giderilmesi halinde dizi Exxen’de izleyiciler ile buluşacak. Ancak aradan geçen 7 yıllık süre zarfında dizinin oyuncuları başka projelere başladıkları için kadronun bir araya getirilmesinde ise çeşitli zorluklar yaşanıyor. Dizinin başlamasının 10’uncu yılı kutlanırken yeniden çekileceği haberlerinin çıkması ise hayranlarında büyük sevinç yarattı.

İkna Edilemeyen İsim Belli Oldu

Merakla beklenmekte olan dizinin yeni bölümleri için son alınan bilgilere göre dizide rol alan pek çok oyuncunun ikna edildiği öğrenildi. Ancak dizide Erdal Bakkal karakterini canlandıran Cengiz Bozkurt’un projeye pek sıcak bakmadığı ve şimdilik ikna edilmediği belirtildi. Ali Atay başta olmak üzere dizinin diğer kemik kadrosunun yeni bölümler için onayı alınmışken Bozkurt’un dizide yer almak istememesi ise iki seçeneği gündeme getiriyor. Bu kapsamda dizi Erdal Bakkal karakteri olmadan çekilecek ya da dizi projesi iptal edilecek. İlerleyen günlerde başta Onur Ünlü olmak üzere diğer oyunculardan da dizinin seyrine dair açıklama gelmesi bekleniyor.