SPOR
Giriş Tarihi : 25-02-2021 15:37   Güncelleme : 25-02-2021 15:37

Mesut Özil için İspanya basınından Şoke eden yorum!

Ezeli rakibi Galatasaray'a yenildikten sonra bir tülü toparlanamayan sarı-lacivertliler,  dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil'den bir türlü istediği performansı alamadı. Geldiğinden beri oynadığı beş maçta ne golü ne de asisti bulunan Özil için İspanyol basınından çok ilginç bir yorum geldi.

Mesut Özil için İspanya basınından Şoke eden yorum!

Ezeli rakibi Galatasaray'a yenildikten sonra bir tülü toparlanamayan sarı-lacivertliler,  dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil'den bir türlü istediği performansı alamadı. Geldiğinden beri oynadığı beş maçta ne golü ne de asisti bulunan Özil için İspanyol basınından çok ilginç bir yorum geldi. Marca gazetesi ise çok daha ağır ifadelerde bulundu ve Özil'in performansını çok sert bir biçimde eleştirdi.

İngiliz kulübü Arsenal takımından ayrılıp Fenerbahçe'ye gelen ve devre arası transfer döneminin en çok ses getiren oyuncularından biri olan Mesut Özil, İngiltere ve İspanya'da gündem oldu. İngiltere'den Mirror ve İspanya'dan Marca gazeteleri Özil hakkında oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı.

Mirror Gazetesi, ''Fenerbahçe'nin rüya transferi şimdiye kadar planlandığı gibi gitmedi.'' yorumu yaptı.

İngiliz kulübü Arsenal, 10 aydır kadro dışı olan ve takımda en fazla maaş alan futbolcusuna maaş ödemekten kurtuldu. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Mesut Özil ise sarı- lacivertlilerin şampiyonluk umutlarını yükseltti. Lakin işler şu ana kadar istediği gibi gitmedi ve gol ve asist katkısı yapmadı.

MESUT'UN FENERBAHÇE'Yİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN HALA ZAMANI VAR

Fenerbahçe, Mesut Özil'in takıma katılmasından sonra oynadığı beş maçın üçünü kaybetti. Hem Türkiye kupasından elendiler hem de ligde 3. sıraya kadar gerilediler. Sarı-lacivertliler bu ayın başında ezeli rakibi Galatasaray'a mağlup olmuşlardı.

Son olarak orta sıra takımı olan Göztepe'ye mağlup oldular. Özil ve yeni takımı Galatasaray'ın üç puan gerisine düşmüş oldular. Elbette Özil'i şu an için çok sert bir biçimde eleştirmek adil olmaz. Adam neredeyse bir senedir futbol oynamıyor ve zamana ihtiyacı olduğu da çok açık.

Ligin baya çekişmeli geçtiğini düşünürsek Mesut Özil'in yeni takımına faydalı olabilmesi ve ayağa kaldırmak için hala zamanı var.

'FENERBAHÇE, MESUT ÖZİL İLE BATIYOR'

İspanyol Marca gazetesi de oldukça ağır ifadeler kullandı. Mesut Özil'in performansını çok sert bir biçimde eleştirdi.

İspanyollar Mesut Özil için şöyle ifadeler kullandılar; Bu transfer her iki  taraf için de bir rüya gibiydi. Lakin hayal ettikleri başlangıcı bir türlü yapamadılar. Sarı-lacivertliler, Özil ile batıyor.

NE GOL VAR NE ASİST

Real Madrid'in eski futbolcusu, yeni takımında 5 maça çıktı ama ne gol attı ne de asist yaptı. Fenerbahçe 5 maçta 3 mağlubiyet aldı.

Mesut Özil'in gelmesi ile birlikte Fenerbahçe hem liderlikten indir hem de kupadan elendi.

7 Mart 2020 tarihinden sonra ilk kez futbol oynayan Özil'in zamana ihtiyacı olduğu belli.

Mesur Özil, sarı- lacivertli takımın şampiyon olabilmesi için çok acil bir biçimde ayağa kalkmalı ve performansını yükseltmeli.